رابط کاربری MIUI 12 شیائومی معرفی شد

Xiaomi-MIUI-12-Logo-1200x675.jpg

شیائومی امروز صبح از جدیدترین نسخه رابط کاربری خود برای گوشی‌هایش با نام MIUI 12 رونمایی کرد.

نسخه جدید رابط کاربری شیائومی که MIUI 12 نام دارد، صبح امروز معرفی شد. این رابط کاربری از قابلیت‌هایی بهره می‌برد که جالب توجه است. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به دارک مود 2، تغییر در جلوه‌های بصری، والپیپرهای جدید و... اشاره کرد. با فیسیت همراه باشید تا جذاب‌ترین ویژگی‌های MIUI 12 را با هم مرور کنیم.

ویژگی‌ها و مشخصات رابط کاربری MIUI 12

دارک مود 2

یکی از قابلیت‌های رابط کاربری MIUI 12 قابلیت حالت تاریک است که شیائومی نام dark mode 2 را برای آن در نظر گرفته است. به واسطه این قابلیت علاوه بر تاریک شدن کل فضای رابط کاربری، نور والپیپرها هم کاهش پیدا می‌کند. درواقع این قابلیت با توجه به ساعت، نور والپیپرها را تنظیم می‌کند.

از جمله ویژگی‌های دارک مود 2 در رابط کاربری MIUI 12 تنظیم کنتراست فونتبر اساس نور محیط است. این ویژگی باعث می‌شود که میزان خوانایی متن در حالتی که دارک مود فعال است، در محیط‌های کم نور بالا برود.

دارک مود 2.jpg
دارک مود 2 در رابط کاربری MIUI 12 شیائومی -

Super Wallpapers

در رابط کاربری MIUI 12 شاهد والپیپرهای جدیدی هستیم که شیائومی نام Super Wallpapers را برای آن‌ها در نظر گرفته است. این Super Wallpapers ها را می‌توان روی صفحه هوم گوشی و صفحه قفل قرار داد.

نکته جالب اینجاست که با فعال بودن حالت تاریک 2، سوپر والپیپرها هم حالت تاریک به خود می‌گیرند. به عبارتی کل گوشی با هم هماهنگی و سازگاری دارد.

زبان طراحی Sensory Visual Design

ظاهر رابط کاربری جدید با تغییرات جذابی همراه است. درواقع اطلاعات اصلی گوشی بیشتر به صورت گرافیکی به نمایش درمی‌آید. برای نمونه وضعیت شارژ باتری، میزان پر بودن حافظه و... در صفحه‌ای ویژه و به صورت گرافیکی و نمودارهای خطی و هندسی قابل مشاهده است. بنابراین به سادگی هرچه تمام‌تر می‌توانید به این اطلاعات مختلف دست یابید.

Sensory Visual Design در رابط کاربری MIUI 12 شیائومی.png
Sensory Visual Design در رابط کاربری MIUI 12 شیائومی -

AI Calling

شیائومی از دستیار صوتی Xiao AI به صورت آزمایشی در برخی از گوشی‌هایش استفاده می‌کرد تا به واسطه آن، هوش مصنوعی بتواند تماس‌های کاربر را پاسخ دهد. حالا در رابط کاربری MIUI 12 شاهد قابلیتی به نام AI Calling هستیم که به لطف آن کاربر می‌تواند زبان دلخواهش را انتخاب کند، تا دستیار صوتی با آن زبان به تماس‌هایش پاسخ دهد.

البته ناگفته نماند که هنوز مشخص نیست که این قابلیت تنها برای کاربران چینی عرضه شود و یا اینکه شاهد عرضه جهانی آن باشیم.

سایر قابلیت‌ها

از جمله قابلیت‌های دیگر نسخه جدید رابط کاربری شیائومی می‌توانیم به ژست‌های حرکتی و انیمیشن‌های جدید و ارتقا حریم خصوصی و امنیت کاربران اشاره کنیم.

تاریخ انتشار MIUI 12

شیائومی در نظر دارد تا در پایان ماه ژوئن یعنی در واسط خرداد تا تیر امسال، نسخه رسمی این رابط کاربری را در دسترس کاربران قرار دهد. البته نسخه آزماشی MIUI 12 از ساعتی دیگر در دسترس کاربران علاقه مند قرار خواهد گرفت.

چه گوشی‌هایی با MIUI 12 سازگارند؟

در مرحله اول گوشی‌های شیائومی می 10 پرو، شیاومی می 10، می 10 Youth Edition، می 9 پرو، ردمی K30 پرو و ردمی K30 و ردمی K20 و K20 پرو، به روز رسانی رابط کاربری MIUI 12 را دریافت می‌کنند.

سپس گوشی‌های می میکس 3، شیائومی می 8، ردمی نوت 8 پرو، ردمی نوت 7 و ردمی نوت 7 پرو این آپدیت را ردیافت می‌کنند.

نهایتا برای گوشی‌های می میکس 2، ردمی 8، ردمی 8A، ردمی 7 و 7A و شیائومی می CC9 و می CC9 Pro و می CC9e شاهد عرضه این به روز رسانی خواهیم بود.

اخبار مرتبط:

شیائومی Mi 10 و Mi 10 Pro رونمایی شدند؛ پرچمداران 2020 شیائومی

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام همراهی کنید.

منبع خبر: androidauthority


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر