چگونه حساب کاربری واتس‌اپ اندرویدی را حذف کنیم؟

whassapp.JPG

محبوب‌ترین پیامرسان در دنیا بی‌شک واتساپ است که مدتی است دست به تغییرات اساسی زده تا کاربران خود را به دلیل قدیمی بودن و دریافت نکردن قابلیت‌های جدید از دست ندهد و همیشه این موضوع برای کاربران بسیار مهم بوده است. اما برخی از کاربران هستند که قصد ترک این شبکه اجتماعی را دارند و می‌خواهند برای همیشه از این پیامرسان کوچ کنند. در ادامه به دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ و حذف حساب کاربری در واتساپ خواهیم پرداخت.

کاربران می‌توانند فرایند دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ را در دستگاه‌های مبتنی بر اندروید یا آیفون به انجام برسانند. البته در ادماه فقط به حذف اکانت‌های اندرویدی خواهیم پرداخت؛ پیش از شروع کار، باید توجه داشته باشید که این فرایند برگشت ناپذیر است و اطلاعات از دست رفته را نمی‌توان به آسانی بازیابی نمود.

پس از آن که اقدام به حذف حساب کاربری واتس‌اپ خود کردید، دسترسی شما به تمامی پیام‌ها و فایل‌ها از جمله عکس‌ها و ویدیوهای موجود در چت‌ها از بین خواهد رفت. همچنین واتس‌اپ نسخه پشتیبان اطلاعات کاربر را از روی سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری مثل گوگل درایو (در اندروید) و آی‌کلاد (در آیفون) هم پاک می‌کند. در نتیجه تنها فایل‌هایی که روی حافظه داخلی دستگاه ذخیره کرده باشید، باقی خواهند ماند.

این فرایند در اپ اندرویدی طبق مراحل زیر قابل انجام است:

۱. ابتدا وارد برنامه واتس‌اپ روی دستگاه خود شوید. اگر از حساب کاربری خود خارج شد‌ه‌اید، با وارد کردن شماره تلفن و دریافت کد تایید، دوباره وارد آن شوید.

1-29.jpg
-

2. در صفحه اصلی اپلیکیشن واتس‌اپ روی آیکن سه نقطه در گوشه بالایی سمت راست بزنید و پس از آن در منوی اباز شده گزینه Settings (تنظیمات) را انتخاب کنید.

2-26.jpg
-

۳. حالا در میان موارد موجود در صفحه تنظیمات، به اولین قسمت با نام Account (حساب کاربری) بروید.

3-22.jpg
-

۴. داخل صفحه حساب کاربری گزینه‌های متعددی وجود دارد. آخرین گزینه با عنوان Delete my account (حذف حساب من) را انتخاب نمایید.

4-14.jpg
-

۵. حالا در ابتدا از قسمت Country (کشور) گزینه ایران را انتخاب کنید. همچنین به جای انتخاب کشور می‌توانید پیش شماره ۹۸ را در کنار علامت «+» وارد نمایید.

۶. بعد از وارد کردن شماره همراه متصل به حساب کاربری، روی کلید قرمز رنگ Delete My Account (حذف حساب من) بزنید.

5-13.jpg
-

۷. اکنون از شما دلیل دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ پرسیده می‌شود. شما می‌توانید کادر پاسخ به این سوال را خالی بگذارید.

6-12.jpg
-

۸. برای یکبار دیگر باید روی کلید قرمز رنگ Delete My Account (حذف حساب من) بزنید. پس از آن در صفحه نهایی حذف حساب کاربری قرار می‌گیرید. در توضیحات این صفحه ذکر شده است که فرایند دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ برگشت ناپذیر است و تمامی اطلاعات کاربر از جمله نسخه‌های پشتیبان پس از انجام این کار، پاک خواهد شد و در حساب کاربری دیگری قابل بازیابی نخواهد بود.

۹. اگر هنوز نسبت به حذف حساب کاربری واتس‌اپ خود مطمئن هستید و از داده‌های ضروری نسخه پشتیبان جداگانه تهیه کرده‌اید؛ گزینه Delete My Account (حذف حساب من) را در پایین صفحه لمس کنید. در نهایت اکانت شما و داده‌های آن حذف می‌شود و از آن به صورت خودکار خارج خواهید شد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: androidcentral

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر