نحوه استفاده از chatGPT چگونه است؟

chatgpt.jpg

هوش مصنوعی ChatGPT یک ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی است که بر اساس GPT-3.5 و توسط OpenAI توسعه پیدا کرده است. این هوش مصنوعی از همان شرکتی است که DALL-E را در کارنامه خود دارد که طیف نامحدودی از تصاویر را در پاسخ به درخواست‌های کاربران تولید می‌کند. ChatGPT نسل جدیدی از سیستم‌های هوش مصنوعی است که می‌تواند مکالمه برقرار کند و متن قابل فهم برای انسان تولید کند. توانایی آن در ارائه پاسخ‌های طولانی و متفکرانه کاربران را متحیر کرده است.

هوش مصنوعی ChatGPT به طرز وحشتناکی فوق العاده است. این ابزار توانایی قابل توجهی در تعامل با کاربر دارد. این تعامل در قالب گفتگوی متنی و دیالوگ محور است و توانایی ارائه پاسخ هایی دارد که می تواند به طرز شگفت آوری انسانی به نظر برسد.

افزایش مقدار داده و اطلاعات، توانایی مدل های زبانی را برای انجام کارهای بیشتر افزایش می دهد. GPT-3 دارای 175 میلیارد پارامتر است و با 570 گیگابایت متن آموزش داده شده است. GPT-2، بیش از 100 برابر کوچکتر با 1.5 میلیارد پارامتر بود. این افزایش مقیاس رفتار مدل را به شدت تغییر می‌دهد. GPT-3 قادر است کارهایی را انجام دهد که به او آموزش داده نشده است، مانند ترجمه جملات از انگلیسی به فرانسوی.

ChatGPT همچنین با استفاده از تکنیک بازخورد انسانی (Human Feedback) آموزش داده شده تا هوش مصنوعی بفهمد که انسان ها هنگام پرسیدن سوال چه انتظاراتی دارند. آموزش مدل های زبانی به این روش انقلابی است زیرا فراتر از آموزش ساده مدل های زبانی برای پیش بینی کلمه بعدی است.

هوش مصنوعی ChatGPT چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟

image-147-1024x536.png
-

پس از ثبت‌نام در ChatGPT، کاربران می‌توانند از سیستم هوش مصنوعی بخواهند تا مجموعه‌ای از سؤالات متنوع را جواب دهد، مانند رئیس‌جمهور ایالات متحده در سال 1955 چه کسی بود؟ معنی زندگی چیست؟ یا می تواند مفاهیم دشوار را طوری بیان کند که یک دانش‌آموز کلاس اول بتواند بفهمد.

این ابزار به سرعت وایرال شد. تنها پنج روز طول کشید تا به یک میلیون ثبت نام کاربر برسد. میلیون‌ها نفر در طول ماه گذشته با آن کار کرده‌اند و از آن برای نوشتن شعر یا آهنگ‌ استفاده کردند. برخی هم سعی در فریب دادن و به اشتباه انداختن آن کردند. برخی افراد هم برای اهداف کاربردی تر مانند نوشتن مقاله، ایمیل، داستان کوتاه یا حتی کدهای برنامه نویسی از آن بهره بردند. این ابزار تقریبا برای هر کاری که می توان با متن نوشتاری جواب داد، پاسخی ارائه می دهد. همه این سوال و پاسخ ها به هوشمندتر شدن آن کمک می کنند.

اما مانند سایر ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، نگرانی‌های احتمالی نیز وجود دارد، از جمله اینکه می‌تواند تهدیدی برای مشاغل باشد و آن ها را از بین ببرد یا اطلاعات نادرست را منتشر کند.

استفاده از ربات ChatGPT در حال حاضر رایگان است. این ربات در حال حاضر برای کاربران باز است تا بتوانند پاسخ ها را امتحان کنند و بازخورد ارائه کنند تا هوش مصنوعی بتواند در پاسخ به سؤالات بهتر شود و از اشتباهات خود درس بگیرد.

محدودیت های هوش مصنوعی ChatGPT

اجتناب از پاسخ های مضر: ChatGPT به طور خاص برنامه ریزی شده است تا پاسخ های سمی یا مضر ارائه نکند. بنابراین از پاسخ دادن به این نوع سوالات اجتناب خواهد کرد.

کیفیت پاسخ ها به کیفیت سوال بستگی دارد: یک محدودیت مهم ChatGPT این است که کیفیت خروجی به کیفیت ورودی بستگی دارد. به عبارت دیگر، سوال های تخصصی تر و کامل تر پاسخ های بهتری را ایجاد می کنند.

پاسخ ها همیشه درست نیستند: چون ChatGPT طوری آموزش داده شده است تا پاسخ هایی را ارائه دهد که برای انسان ها درست باشد، پاسخ ها می توانند انسان ها را فریب دهند در صورتی که خروجی درست است. بسیاری از کاربران دریافتند که ChatGPT می تواند پاسخ های نادرستی ارائه دهد. برخی از آن ها که به شدت نادرست هستند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: chat.openai

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر