متخصصان امنیت: هکرها با روشی به نام GhostTouch گوشی‌ها را از راه دور هک می‌کنند

kjlji;.JPG

هکرها دائما روش‌های نوینی را برای دسترسی به گوشی شما کشف می‌کنند. ما شاهد گزارش‌های فراوانی در مورد هک گوشی‌های همراه با استفاده از بدافزارها، فیشینگ و آسیب‌پذیری‌ها بوده‌ایم، ولی یک تکنیک مبتنی بر سخت‌افزار تازه کشف شده است که باعث می‌شود هکرها بتوانند به طور کامل از گوشی کاربران سوءاستفاده کنند.

بر اساس گزارشی از TechRadar، کارشناسان امنیتی NordVPN توضیح داده‌اند که هکرها می‌توانند سیگنال‌های الکترومغناطیسی را به کار ببرند تا حرکاتی مانند لمس را شبیه‌سازی کنند و به این ترتیب قفل گوشی‌های هوشمند را باز کنند. این تکنیک "GhostTouch" نام دارد و به هکرها امکان دسترسی به اطلاعات حساس مانند کلمات عبور و حتی اپلیکیشن‌های بانکی کاربران را می‌دهد. هکرها همچنین می‌توانند با استفاده از این روش بدافزار را روی گوشی شما نصب کنند.

در روش GhostTouch هک گوشی، تنها کاری که یک هکر برای اجرای این تکنیک نیاز دارد این است که در نزدیکی قربانی خود قرار گیرد. با استفاده از تجهیزات خود در مکان‌های عمومی، آن‌ها می‌توانند سیگنال‌های الکترومغناطیسی را به گوشی قربانیان خود بفرستند. البته، برای اتصال و هک گوشی، دستگاه باید در فاصله نزدیکی از گوشی هدف هکر قرار گیرد، حدودا در محدوده 40 میلی‌متر.

Ghost-Touch-Hack.jpg.webp
-

"آدریانوس وارمنهوون"، کارشناس امنیت سایبری در NordVPN عنوان می‌کند:

"متأسفانه، مکان‌هایی که به‌طور معمول برای هک GhostTouch استفاده می‌شوند، مکان‌های عمومی مانند کتابخانه‌ها، کافه‌ها یا لابی‌های کنفرانس هستند، جایی که مردم گوشی‌های خود را روی میز می‌گذارند. در چنین موقعیتی، هکرها قبلا تجهیزات خود را آماده کرده‌اند و حمله را از راه دور شروع می‌کنند. کاربر ممکن است حتی متوجه نشود که گوشیش هک شده است."

گزارش فوق بیان می‌کند که 9 گوشی اقتصادی از قبیل آیفون SE 2020، گلکسی S20 FE 5G، نوکیا 7.2 و ردمی 8 در برابر این روش آسیب‌پذیر هستند.

یکی از مسائل مرتبط با GhostTouch این است که کاربر می‌تواند عملکرد ناگهانی گوشی خود را مشاهده کند و بتواند فعالیت‌های مورد نظر هکر را به راحتی متوقف کند. بهترین روش برای محافظت از خود در برابر GhostTouch این است که اطمینان حاصل کنید گوشی شما دارای یک مکانیزم امنیتی قابل اعتماد مانند پین کد است.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: techradar

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر