پورت پلی‌استیشن 5 بازی Sea of Thieves عملکرد بهتری نسبت به Xbox Series X دارد

Sea-of-Thieves

در روزهای گذشته، نسخه بتا این بازی در دسترس بازیکنان پلی‌استیشن 5 قرار گرفت و بازیکنانی که به تجربه آن پرداخته‌اند، گزارش داده‌اند که نسخه پلی‌استیشن این بازی، عملکرد بهتری نسبت به نسخه ایکس‌باکس دارد.

ایکس‌باکس اعلام کرد که 4 بازی انحصاری خود را برای کاربران دیگر کنسول‌ها منتشر خواهد کرد و آخرین عنوانی که در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت، عنوان Sea of Thieves است. این بازی که مراحل توسعه را به خوبی طی می‌کند، وارد مرحله بتا بسته شده تا تعداد محدودی از بازیکنان بتوانند به تجربه این بازی بپردازند و مشکلات موجود را به استودیو سازنده اعلام کنند.

دیگر عناوین انحصاری ایکس‌باکس مانند Hi-Fi Rush و Pentiment نیز عملکرد بهتری در کنسول پلی‌استیشن داشته‌اند و به نظر می‌رسد که این کنسول، حتی برای تجربه عناوین انحصاری ایکس‌باکس نیز پلتفرم بهتری محسوب می‌شود. بهبود عملکرد عناوین در این کنسول، یک نتیجه عجیب است؛ چراکه این بازی‌ها در ابتدا برای کنسول‌های ایکس‌باکس ساخته شده و توسعه‌دهندگان از این سخت‌افزار برای توسعه بازی‌های خود استفاده کرده‌اند.

به گفته آزمایش‌های Digital Foundry، بازی Sea of Thieves آخرین عنوانی از میان 4 بازی انحصاری ایکس‌باکس است که بر روی PS5 منتشر خواهد شد و کیفیت آن در کنسول پلی‌استیشن، بهتر به نظر می‌رسد. نسخه PS5 نسبت به نسخه‌های ایکس‌باکس، کیفیت سایه‌ها، گیاهان و تصاویر باکیفیت بیشتری ارائه می‌دهد.

در مقایسه با نسخه PC، پورت PS5 قابلیت اجرا با بالاترین تنظیمات کامپیوتر را دارد، در حالی که نسخه‌های ایکس‌باکس در بیشتر حالت‌ها، کیفیت پایین‌تری را ارائه می‌کند. باید توجه داشت که در حال حاضر، بازی Sea of Thieves در حالت بتا بر روی PS5 است و نسخه نهایی ممکن است بهبود بیشتری پیدا کند.

البته با مقایسه فریم‌ریت، به نظر می‌رسد که عملکرد هر دو کنسول مشابه است و هر دو موفق به حفظ 60 فریم در ثانیه هستند. همچنین پشتیبانی از 120 فریم در ثانیه در رزولوشن 1080p وجود دارد اما کیفیت آن ناپایدار است.

بازی Hi-Fi Rush و Pentiment نیز نتایج مشابهی را در آزمایش‌های Digital Foundry نشان داد و کیفیت بالاتری در کنسول‌های پلی‌استیشن 5 نشان داده است و هنگامی که PS5 Pro عرضه شود، این تفاوت ممکن است بیشتر شود.

این آزمایش جذاب باعث جذب تعداد زیادی از بازیکنان شد که در نهایت به ایجاد صف‌های انتظار برای تجربه این بازی در پلی‌استیشن 5 انجامید. استقبال بازیکنان و عملکرد بهتر می‌تواند باعث شود که ایکس‌باکس به فکر انتشار دیگر عناوین خود برای این کنسول باشد. در صورت انتشار اخبار جدید، اطلاعات آن را در فیسیت قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه‌مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: tech4gamers.com

photo_2023-11-11_16-30-34.jpg

امیرحسین چروم - تولید کننده محتوا

من یک نویسنده و تولیدکننده محتوا هستم که به دنیای گیم و تکنولوژی و همچنین فیلم و سریال علاقه مندم.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر