بخش آنلاین سایبرپانک 2077 توسط مادسازان ساخته شد!

cyberpunk 2077

استودیوی سی دی پراجكت رد (CD Projekt Red) پس از بازگشت موفقیت‌آمیز سایبرپانک 2077، احترام زیادی را از سوی جامعه گیمرها به دست آورد. با این حال، لغو بخش چندنفره بازی باعث ناامیدی طرفداران شد. هرچند سی دی پراجكت رد این بخش را کنار گذاشت، اما حالا گروهی از مادسازان برای جبران این موضوع تلاش می‌کنند.

احتمالا به یاد داشته باشید که عرضه اولیه‌ی سایبرپانک 2077، فاجعه‌ای برای صنعت بازی به شمار می‌رفت اما استودیوی سازنده با تلاش‌های فراوان توانست بازی را به اثری قابل قبول تبدیل کند و حالا با دریافت نقدهای مثبت، یکی از بهترین‌های این صنعت شناخته می‌شود.

بسیاری از طرفداران معتقدند که اگر بازی در سال ۲۰۲۰ با همین کیفیت عرضه می‌شد، می‌توانست جایزه بهترین بازی سال را از آن خود کند. سی دی پراجكت رد قصد داشت با بخش چندنفره، تجربه‌ی بازی را گسترش دهد، اما برای رفع مشکلات بخش تک‌نفره، این بخش را به طور کلی کنار گذاشت.

این خبر برای طرفداران ناامیدکننده بود، اما اکنون خبرهای خوبی به گوش می‌رسد. طبق آخرین اخبار، گروهی از مادسازان به صورت مستقل در حال ساخت ماد چندنفره برای این بازی هستند. با توجه به جهان‌باز بودن بازی، بخش چندنفره سایبرپانک 2077 پتانسیل رقابت با بخش آنلاین بازی‌های موفق GTA 5 و Red Dead Redemption 2 را دارد.

کانال یوتیوبی JuiceHead در ویدیویی ۹ دقیقه‌ای به معرفی ماد CyberMP پرداخته است. در این ویدیو، سازندگان به توضیح در مورد چالش‌های پیش‌رو، آخرین به‌روزرسانی‌ها و بخش همکاری (co-op) در ماموریت‌ها می‌پردازند.

طبق این ویدیو، این ماد سرگرمی‌های هیجان‌انگیز بخش جهان‌باز را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. شرکت در مسابقات، مبارزات مرگ‌آور (death matches) و گردش آزاد در محیط بازی، تنها بخشی از تجربه‌ای است که این ماد ارائه می‌کند. نکته‌ی قابل توجه این است که ماد مذکور هنوز در مرحله‌ی پیش‌ساخت (Pre-Alpha) قرار دارد و به این زودی‌ها شاهد عرضه‌ی آن نخواهیم بود.

از سال گذشته، مادسازان با وجود چالش‌های پیش‌روی ساخت چنین ماد عظیمی، پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند. با توجه به تمرکز سی دی پراجكت رد بر روی ساخت دنباله‌ی ویچر و سایبرپانک 2077، بسیاری از طرفداران از تلاش‌های این گروه برای عرضه‌ی چنین تجربه‌ای هیجان‌زده هستند.

اگر علاقه‌مند دنیای تکنولوژی هستید حتما شبکه‌های اجتماعی فیسیت را در اینستاگرام، تلگرام، روبیکا، توییتر و آپارات را دنبال کنید.

منبع خبر: tech4gamers.com

photo_2023-11-11_16-30-34.jpg

امیرحسین چروم - تولید کننده محتوا

من یک نویسنده و تولیدکننده محتوا هستم که به دنیای گیم و تکنولوژی و همچنین فیلم و سریال علاقه مندم.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر