ریبوت بازی Saints Row کمترین فروش در تاریخ این فرنچایز را داشته است

Saints Row

به نظر می‌رسد ریبوت بازی‌ Saints Row که در سال ۲۰۲۲ منتشر شد، کم‌فروش‌ترین نسخه در کل تاریخ این فرنچایز است. طبق گفته‌ی تایرین استیونسون، مدیر سابق بخش ارتباطات با جامعه‌ی Volition، این بازی موفق به فروش ۱.۷ میلیون واحد شده است.

اگر اطلاعات راجع به میزان فروش بازی صحیح باشد، به این معناست که ریبوت Saints Row، فروش پایین‌تری نسبت به تمام نسخه‌های اصلی سری داشته است. پرفروش‌ترین نسخه این فرنچایز، عنوان Saints Row The Third، با بیش از ۵.۵ میلیون نسخه فروخته شده و پس از آن Saints Row 2 با ۳.۴ میلیون نسخه می‌باشد. اولین بازی این سری که تنها برای ایکس‌باکس ۳۶۰ عرضه شد نیز توانست بیش از ۲ میلیون نسخه را به فروش برساند.

البته آمار دقیقی از میزان فروش فعلی Saints Row 4 در دسترس نیست اما در هفته‌ی اول عرضه‌ی خود در سال ۲۰۱۳، موفق به فروش بیش از ۱ میلیون نسخه شد؛ بنابراین به احتمال زیاد، فروش نهایی آن از ۱.۷ میلیون نسخه فراتر رفته است.

saint row gameplay
-

بازی Saints Row در زمان عرضه‌ی خود با نقدهای مختلفی از سوی کاربران و منتقدان روبرو شد و امتیاز فعلی این بازی در وب‌سایت متاکریتیک بین ۶۱ تا ۶۵ است. همچنین امتیاز کاربران برای نسخه کامپیوتر این بازی، 2.6 می‌باشد که نشان‌دهنده عدم محبوبیت در بین کاربران است.

لارس وینگهفورس، مدیرعامل شرکت Embracerنیز پیش‌تر در سخنرانی مجمع عمومی سالانه‌ی این شرکت در سپتامبر ۲۰۲۲، از استقبال نه چندان مثبت بازی Saints Row ابراز ناامیدی کرده بود.

وی در آن زمان گفت: "شخصا انتظار استقبال بهتری از این بازی داشتم. واکنش‌ها بسیار متفاوت بود. درباره‌ی این موضوع حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد اما از یک طرف از اینکه بسیاری از گیمرها و طرفداران از بازی راضی هستند خوشحال هستم، و از طرف دیگر ناراحتی طرفداران ناراضی مرا غمگین می‌کند. بنابراین شرایط سختی است."

استودیو Volition در ابتدا با نام Parallax Software Corporation، سی سال پیش تأسیس شد و در سال ۱۹۹۶ نام خود را به Volition تغییر داد. این استودیو مدتی پس از سخنرانی وینگهفورس، به صورت کامل تعطیل شد.

اگر علاقه‌مند دنیای تکنولوژی هستید حتما شبکه‌های اجتماعی فیسیت را در اینستاگرام، تلگرام، روبیکا، توییتر و آپارات را دنبال کنید.

منبع خبر: videogameschronicle.com

photo_2023-11-11_16-30-34.jpg

امیرحسین چروم - تولید کننده محتوا

من یک نویسنده و تولیدکننده محتوا هستم که به دنیای گیم و تکنولوژی و همچنین فیلم و سریال علاقه مندم.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر