موج دوم اخراج‌های ایکس‌باکس از راه رسید!

xbox

مایکروسافت پس از دور اول تعدیل نیرو در ژانویه که منجر به اخراج ۱۹۰۰ کارمند شد، این هفته مجددا دست به تعدیل نیرو زده است.

این بار نیز همانند تعدیل نیروی قبلی، کارمندان بخش ایکس‌باکس تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. مایکروسافت این اقدام را بخشی از برنامه‌ی بازسازی خود برای دستیابی به کسب و کاری پایدارتر عنوان می‌کند. با این حال، این تعدیل نیرو نشان‌دهنده‌ی ادامه‌ی روند نگران‌کننده‌ی اخراج در صنعت بازی است.

در هنگام تعدیل 1900 نفره، مدیر شرکت ایکس‌باکس در پیامی به کارکنان خود اعلام کرد که تصمیم اخراج نیروی کار به دنبال بررسی اولویت‌ها و تداخل‌های موجود بین تیم‌های رهبری مایکروسافت و Activision Blizzard گرفته شده است. این تصمیمات، جزئی از استراتژی جدید مایکروسافت برای رشد و استفاده بهتر فرصت‌های بازار بازی‌های ویدیویی می‌باشد.

از زمان خرید پر سر و صدای اکتیویژن بلیزارد به مبلغ ۷۰ میلیارد دلار، مایکروسافت با چالش‌های زیادی دست و پنجه نرم کرده است. استودیوهای بازی‌سازی ایکس‌باکس نیز در ماه‌های اخیر شاهد تعدیل نیرو و اخراج هزاران نفر از کارکنان خود بوده‌اند.

Redfall-Hi-Fi-1536x864
-

گزارش‌هایی که در ماه می منتشر شده بود، از موج دیگری از اخراج‌های ایکس‌باکس در ماه جولای خبر می‌دادند. با آغاز این تعدیل نیرو به نظر می‌رسد درستی این گزارش‌ها تایید شده است. تام وارن، خبرنگار حوزه تکنولوژی، اعلام کرده که این هفته شاهد اخراج‌های بیشتری خواهیم بود.

یکی از کارمندان ایکس‌باکس که در زمان اعلام تعدیل نیرو در مرخصی به سر می‌برد، از طریق توییتر خبر از اخراج خود داد. این اتفاق نشان می‌دهد که دامنه‌ی تعدیل نیرو گسترده بوده و بخش‌های مختلفی از ایکس‌باکس را دربرگرفته است.

پیش از این، تصمیم مایکروسافت برای تعطیلی استودیوهای بازی‌سازی تانگو گیم‌ورکس و آرکین آستین با انتقادهای فراوانی همراه بود. دور جدید تعدیل نیرو نیز می‌تواند ضربه‌ی دیگری به وجهه‌ی این غول بازی‌سازی وارد کند.

در حال حاضر، تعداد دقیق کارکنان اخراج‌شده در ایکس‌باکس مشخص نیست. با این حال، انتظار می‌رود با پیشرفت وضعیت، اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر شود. بدون شک، این دور جدید از تعدیل نیرو، دوره‌ی خوبی برای مایکروسافت و کارمندان ایکس‌باکس نیست.

اگر علاقه‌مند دنیای تکنولوژی هستید حتما شبکه‌های اجتماعی فیسیت را در اینستاگرام، تلگرام، روبیکا، توییتر و آپارات را دنبال کنید.

منبع خبر: tech4gamers.com

photo_2023-11-11_16-30-34.jpg

امیرحسین چروم - تولید کننده محتوا

من یک نویسنده و تولیدکننده محتوا هستم که به دنیای گیم و تکنولوژی و همچنین فیلم و سریال علاقه مندم.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر