اخراج 1900 نفر از کارکنان ایکس‌باکس، بتسدا و اکتیویژن

Microsoft-Activision-Blizzard.jpg

در حالی که مایکروسافت به تازگی ادغام خود با Activision Blizzard و Bethesda را به پایان رسانده است، مدیر گروه ایکس‌باکس اعلام کرده است که حدود 1900 نفر از پرسنل در شرکت‌های Activision Blizzard ،Bethesda و Xbox اخراج خواهند شد. در این مقاله، ما به بررسی دلایل این تصمیمات، تأثیرات آن بر شرکت‌های مختلف و تعهدات مایکروسافت نسبت به پشتیبانی از کارکنان تحت تأثیر خواهیم پرداخت.

مدیر شرکت ایکس‌باکس در پیامی به کارکنان خود اعلام کرده است که تصمیم اخراج نیروی کار به دنبال بررسی اولویت‌ها و تداخل‌های موجود بین تیم‌های رهبری مایکروسافت و Activision Blizzard گرفته شده است. این تصمیمات، جزئی از استراتژی جدید مایکروسافت برای رشد و استفاده بهتر فرصت‌های بازار بازی‌های ویدیویی می‌باشد.

علاوه بر اخبار مربوط به تعدیل نیروی کار، رئیس Blizzard، مایک یبارا (Mike Ybarra) نیز اعلام کرده است که از شرکت خارج می‌شود و چندین مسئول ارشد دیگر نیز از جمله Allen Adham (مدیر ارشد طراحی بلیزارد) نیز از شرکت جدا خواهند شد. همچنین، با اعلام این تصمیمات، بازی جدید بلیزارد که توسط مدیر سابق یوبی‌سافت در دست ساخت بود نیز کنسل شده است.

1_tg-e5SNsUAmVyOZHLAY42A.jpg
-

مدیر گروه بازی مایکروسافت، فیل اسپنسر، در رابطه با این تصمیم اعلام کرده است که حدود 1900 نفر از 22,000 نفر تیم، اخراج خواهند شد. او ضمن تشکر و قدردانی از آن‌ها، اعلام کرد که شرکت پشتیبانی کاملی به کارکنان اخراج شده ارائه خواهد داد. به گفته او، این اقدام با حداکثر دقت انجام خواهد شد. اسپنسر اظهار کرده است که مایکروسافت در زمینه‌هایی که به رشد کسب‌وکار و افزایش درآمد کمک کننده هستند، سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این تصمیمات و خبرهای اخراج نیروی کار در میان تمام استودیوهای بازی‌سازی، نشان‌دهنده چالش‌هایی است که این صنعت با آن مواجه است. با توجه به ادغام‌های اخیر و تغییرات در ساختار شرکت‌ها، به نظر می‌رسد که تصمیمات مشابه بر روی تعداد زیادی از کارکنان در سراسر صنعت بازی تأثیر خواهد گذاشت. همچنین، تأثیرات اقتصادی و مدیریت هزینه‌ها در مسیر توسعه بازار بازی‌های ویدیویی نیز موضوعی مهم برای بررسی است.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: videogameschronicle.com

photo_2023-11-11_16-30-34.jpg

امیرحسین چروم - تولید کننده محتوا

من یک نویسنده و تولیدکننده محتوا هستم که به دنیای گیم و تکنولوژی و همچنین فیلم و سریال علاقه مندم.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر