سروش غفاری

myAvatar.png

سروش غفاری - برنامه نویس و نویسنده

مهندسی فناوری اطلاعات خوانده‌ام و امنیت اطلاعات. برنامه‌نویسی می‌کنم و می‌نویسم. علاقه‌مندم به عکاسی و نوشتن و داستان. نظرات، انتقادها و پیشنهادهای شما را هم در آدرس ایمیل ghaffari.soroosh@gmail.com یا در بخش نظرات پذیرا هستم.


github-android.png

دانلود Github برای اندروید - رونمایی از نسخه بتا

کارهای زیادی را می‌توانید در Github انجام دهید که به یک محیط توسعه‌ی پیچیده نیاز ندارند. Github با توسعه‌ی برنامه‌ی اندروید خود انجام این کارها را ساده‌تر کرده است. اکنون می‌توانید نسخه‌ی بتای این نرم‌افزار را دانلود کنید.

شیراز مارکتینگ.jpg

با نشست های شیراز مارکتینگ بیشتر آشنا شوید

شیراز مارکتینگ جامعه‌ای عام المنفعه است که با هدف ارتقای دانش افراد و کسب و کارها در زمینه‌ی مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال ایجاد شده. این جامعه نشست‌هایی را به صورت منظم هر دو هفته یک بار برگزار می‌کند. میهمانان این نشست‌ها فعالان حوزه کسب و کارند که تجربه‌ها و دیدگاهشان را در مورد موضوعات مختلف مربوط به بازاریابی و شیوه‌های مختلفی که استفاده کردند به شرکت کنندگان انتقال می‌دهند.

Information_Security

بخش سوم مبانی امنیت اطلاعات - رمزنگاری OTP

در مقاله‌ی قبلی مبحث رمزنگاری را شروع کردیم. پس از آشنایی با تعاریف اولیه در رمزنگاری حالا در این مقاله قصد داریم به شرح روش رمزنگاری One Time Pad بپردازیم. این شیوه‌ی رمزنگاری از معدود روش‌‌های رمزنگاری است که ایمن بودن آن قابل اثبات است.

padcast1.jpg

اولین پادکست فیسیت منتشر شد

اخبار فیسیت نه تنها خواندنی هستند که شنیدنی هم هستند. پادکست فیسیت گپ و گفت کوتاهی است درباره‌ی اخبار روز تکنولوژی. چکیده‌ای از اخبار منتشر شده در سایت را از زبان نویسنده‌های سایت در این پادکست بشنوید.

apropos.jpg

فرمان لینوکسی که به دنبال آن می‌گردید را با apropos پیدا کنید

هزاران فرمان لینوکس وجود دارد و بعید است که بتوانید تمام آن‌ها را به خاطر بسپارید. فرمان apropos یک عبارت را از شما می‌گیرد و در میان راهنمای فرمان‌های مختلف آن را جستجو می‌کند.