تصویر جدید از ماژول دوربین آیفون 16 به‌تازگی منتشر شده؛ چیدمان عمودی با الهام از آیفون 12

iphone 16.jpg

تصویر ماژول دوربین آیفون 16 منتشر شده که چیدمان آن را نشان می‌دهد. احتمال دارد اپل در گوشی‌های جدید خود، پس از سه نسل که لنزها را به‌صورت مورب قرار می‌داد، به‌سمت چیدمان عمودی لنزها بازگردد.

احتمالاً ماژول دوربین جدید به شکلی شبیه به دوربین آیفون 11 یا 12 خواهد بود. با عمودی‌کردن لنزها در آیفون 16، امکان ضبط ویدیوهای فضایی (Spatial) نیز فراهم خواهد شد، که این ویدیوها قابل استفاده در هدست ویژن پرو خواهند بود.

براساس اطلاعات یک منبع مطلع در ایکس، امکان دارد اپل ماژول دوربین مدل‌های پایه آیفون 16 را به‌صورت عمودی طراحی کند. در تصویر منتشرشده، شاسی دوربین آیفون 16 را مشاهده می‌کنیم که لنزهای نسبتاً قطور با کمی فاصله موازی یکدیگر قرار گرفته‌اند. تصاویر قبلی نیز نشان می‌دادند که آیفون 16 دارای دوربین‌های عمودی خواهد بود.

در حال حاضر در آیفون 15 و آیفون 15 پلاس، لنزهای دوربین اصلی و اولتراواید به‌صورت مورب قرار گرفته‌اند. با تغییر چیدمان به ترازی عمودی در آیفون 16، امکان ضبط ویدیوهای فضایی (Spatial) مانند مدل‌های پرو آیفون 15 نیز وجود خواهد داشت.

iphone-16-1.jpg.webp
-

با توجه به عرضه ویژن پرو، اپل تلاش می‌کند کاربران را به ضبط ویدیوهای فضایی ترغیب کند. بنابراین، منطقی است که این شرکت در مدل‌های آتی آیفون چیدمان را به‌نحوی تغییر دهد که بتواند چنین ویدیو‌هایی را ضبط کند. در حال حاضر تنها با مدل‌های آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس می‌توان چنین فرمتی را ضبط کرد.

همچنین، انتظار می‌رود که آیفون 16 دارای دکمه اکشن باشد و یک دکمه اضافی به نام Capture با فناوری جدید خازنی در سمت راست گوشی قرار گیرد که از این دکمه جدید برای تصویربرداری استفاده خواهد شد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: twitter_MajinBuOfficial

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر