صفحه آبی مرگ در ویندوز، سبز رنگ می شود!

   
نام نویسنده:
 شنبه 11 دی 95 ساعت: 13:30:00

اگر به یاد داشته باشید سال‌ها پیش صفحه‌ی مرگ در ویندوز پس زمینه‌ای به رنگ مشکی داشت و جملاتی سفید رنگ بر روی آن نقش می‌بستند و این به معنی مرگ ویندوز شما بود. سال‌ها گذشت و در زمان ظهور ویندوز NT این صفحه به رنگ آبی با جملاتی سفید رنگ در آمد.

ظاهر شدن صفحه مرگ یکی از خاطره انگیزترین و همچنین ناراحت کننده‌ترین اتفاقاتی بود که هر کاربر ویندوزی می‌توانست آن را تجربه کند و در حال حاضر نیز این اتفاق ممکن است رخ دهد. اما جالب است بدانید که خبرهایی مبنی بر تغییر رنگ این صفحه توسط مایکروسافت به گوش می‌رسد و در جدیدترین ورژن از ویندوز 10 این صفحه به رنگ سبز تغییر خواهد یافت.

نکته جالب دیگر این که زمانی که این صفحه به رنگ مشکی بود آن را BSOD می‌نامیدند و بعد از تغییر به رنگ آبی به آن BSOD می‌گفتند و رنگ سبز آن را GSOD خواهند نامید.

یکی از مهمترین دلایل تغییر رنگ این صفحه این است که مهندسان مایکروسافت و کاربران بتوانند ویندوزهای 10 قدیمی‌تر و جدیدتر را این گونه از هم تشخیص دهند و برای حل این مشکل راحت‌تر عمل کنند. صفحه مرگ سبز رنگ دربیلد 14997 ویندوز 10 مشاهده شده است که انتظار می‌رود در تعطیلات کریسمس برای عموم ارائه شود. در این بیلد شاهد تغییرات و بهبودهای در بخش منوی استارت خواهیم بود و همچنین کورتانا نیز تجربه‌ی OOBE را به‌دست خواهد آورد.

یکی از مهمترین تغییرات در این به‌روزرسانی این است که برای نور آبی مضر صفحه نمایشگر می‌توانید فیلترگذاری کنید تا دیگر چشمانتان در خطر نباشند.

بعد از دریافت این آپدیت اگر با مشکلی مواجه شدید و صفحه نمایشتان به رنگ سبز در آمد با ارسال اسکرین شات، مهندسان مایکروسافت به راحتی ورژن ویندوز شما را خواهند دانست و برای حل مشکل سریع‌تر اقدام خواهند کرد.

نظر شما درباره این موضوع چیست؟

منبع: digiro

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید