دستگاه های iOS مایکروسافت (Microsoft) ، مجهز به ابزار نرم افزاری دارای منبع قابل بازیابی برای ویندوز 10

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 22 شهریور 94 ساعت: 11:30:00


ایده این طرح این است که برنامه نویسان بتوانند بمنظور تسهیل انتقال کدهای خود به پایگاه ردموند (Redmond's platform ) برنامه هایی برای Windows Universal در قالب Objective-C بنویسند . نرم افزار رابط یک برنامه مترجم Objective-C دارد که با ویرایش بعدی برنامه ویژوال استودیو (Visual Studio) ترکیب شده است ، یک زمان عملکردی Objective-C برای ویندوز که کارهایی نظیر انتقال اطلاعات و شمارش خودکار مرجع را انجام می دهد ، مجموعه ای از پرونده های سرامد و برنامه ها که زیر مجموعه ای از برنامه های کاربردی میانجی iOS ( iOS API ) را ایجاد می کنند .
هدف از ساخت برنامه رابط iOS ، تنها اجرای برنامه های iOS در ویندوز نیست ؛  بلکه کمک به برنامه نویسان در نوشتن برنامه های اصلی ویندوز مد نظر قراردارد بنحوی که طراحی انها از حداکثر کدها و دانش موجود برنامه نویسان استفاده شود .
برنامه هایی از ویندوز که در قالب Objective-C نوشته می شوند به برنامه های کاربردی میانجی ویندوز دسترسی کامل دارند و می توانند بدون نیاز به برنامه های دیگر در کنار نرم افزارهای Windows Universal کار کنند . کدهای قابل بازیابی MIT روی  GitHubبه بیشتر کدهای مرجع برنامه رابط دسترسی دارند . تنها استثنا برنامه مترجم بود ،  ویرایش اصلاح شده نرم افزار مترجم LLVM clang دارای کد ترجمه Visual Studio's cl.exe که قالب دوتایی داشت . کارهای زیادی درحال انجام است و برخی از اجزایی که در کنفرانس Build in April از انها گفته شد هنوز تکمیل نشده اند و یا در مراحل اولیه طراحی قرار دارند . نسخه جدید برنامه های کاربردی ویندوز 10 و ویندوز 8.1 را که برای ساختارهای پردازشی x86 و x64 طراحی شده اند ، پشتیبانی می کند ، با تکمیل شدن بخش بیشتری از برنامه رابط  ، قابلیتهای بیشتری به این نسخه اضافه می شود .  
از میان ان دسته از ویژگیهایی که برنامه مترجم در ساختار پردازشی ARM پشتیبانی می کند ، تنها برنامه های معنادهی که در قالب Objective-C نوشته می شوند، روی ویندوز 10 گوشی همراه (نسخه ای از سیستم عامل گوشیهای هوشمند) نیز قابل اجرا هستند . استراتژی انتقال برنامه های گوشی هوشمند ردموند ( پروژه استوریا - Project Astoria ) ، که در حال حاضر ویندوز بریدج (Windows Bridge) اندروید نامیده می شود تنها بصورت برنامه پیش فرض دعوتی (invite-only preview program) موجود است .
هدف مایکروسافت این است که تا پایان ماه اوت ( دهه اول شهریور )همه  به برنامه دسترسی داشته باشند و ویندوز بریدج اندروید در پاییز بعنوان نسخه عمومی بتا ارائه شود . یک نسخه با نام ویندوز بریدج برای کاربردهای وب نیز در بازار وجود دارد که با نام پروژه وست مینیستر (Project Westminster) شناخته می شود و برنامه نویسان را قادر می سازد برنامه هایی برای وب بنویسند که عملکرد برنامه های عادی Windows 10 را داشته باشند . پروژه سنتنیال (Project Centennial) یک برنامه رابط است که برنامه نویسان را قادر می سازد نرم افزارهای ویندوز Net کلاسیک و Win32 را به برنامه های ویندوز یونیورسال برای ازمایش در سال 2016 مبدل سازند .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید