پدر اینترنت : " گاهی از اینترنت اشیا می ترسم . "

   
نام نویسنده:
 شنبه 14 شهریور 94 ساعت: 16:05:37


سرف ، برنده جایزه تورینگ سال 2004 ، می گوید : اینترنت اشیا مدیریت بسیاری از تجهیزاتی که انسان به ان وابسته است را ممکن می سازد ، این سیستم که می تواند چنین وسایلی را بطور مداوم کنترل کند ، درک جدیدی از استفاده از منابع را به انسان ارائه می دهد .
او می گوید : "وسایلی نظیر ترموستات نست شرکت گوگل (Google) ابزار مهمی تلقی می شود ، این وسیله به من نشان می دهد که چقدر خوب یا بد روش زندگی خود را برای کاهش هزینه ها و استفاده از منابع انتخاب کرده ام . "
اما  این وسیله نیز مانند بسیاری از ابزار تکنولوژیکی معایبی دارد که امنیت یکی از انهاست .
سرف در حال حاضر نایب رییس و مدیر گروهی از کاربران اینترنت در شرکت گوگل است اما از وضعیت موجود راضی نیست . او می گوید : می دانم این روند با نرم افزارها اجرا می شود اما نگرانم این سلطه بر من نیز حاکم شود . با بیشتر شدن تجهیزاتی که با این نرم افزارها کار می کنند ، مردم بیشتر به توانایی برنامه نویسان در نوشتن یک کد رایانه ای خوب تکیه می کنند . مسائل قانونی و فنی زیادی در این روند وجود دارد . چه کسی مسئول است اگر یکی از این تجهیزات درست کار نکند ؟ اگر نرم افزار مشکل داشته باشد چی ؟ این امکان نیز وجود دارد که اطلاعات اینترنت اشیا بدست انسانهای نادرست بیفتد .
سرف می گوید ، ممکن است اطلاعات نست توسط سارقان برای اهداف نادرست مورد استفاده قرار گیرد ، اطلاعاتی مانند اینکه چند نفر در یک خانه زندگی می کنند و چه زمانی این افراد در خانه نیستند .
به پروتکلهای قدرتمندی برای ایمن نگه داشتن اطلاعات نیاز است اما همچنین مهم است که کاربران متعدد نظیر کارمندان بخش امنیت بتوانند به اطلاعات دسترسی داشته باشند .دسترسی باید تحت کنترل کاربران باشد اما تشخیص افراد خوب از بد همیشه ساده نیست .
سرف می گید : " اگر خانه ای در اتش باشد بسیار مفید است که اداره اتش نشانی بداند چند نفر در خانه ساکن و در کدام اتاق هستند . "  
در ارتباط با اینترنت اشیا ، استانداردها مبحث مهم دیگری هستند . اگر هر جزئی مستقل باشد و هیچ نوع طبقه بندی دخیل نباشد به سیستم کنترل و بازرسی متفاوتی برای هرجزء نیاز است . من که دوست ندارم 7 سیستم مختلف اجزای خانه من را کنترل کنند .

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید