چاپ ده ماده مختلف با چاپگرهای سه بعدی جدید

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 15 شهریور 94 ساعت: 19:30:00


نه فقط این، ولی بنابر ادعای سازندگان، چاپگر سه بعدی MultiFab، فرآیند را بهتر، ارزانتر و کاربرپسندتر کرده است. کار بر روی وضوح موثر تنها با 40 میکرون، و نیز قابلیت کالیبره شدن و اصلاح خودکار از ویژگی¬های این چاپگر است. مثلا اگر در طول چاپ، ماشین متوجه شود که چیزها خوب پیش نمی رود، می تواند برگردد و در مکان های لازم، موادی را اضافه کند. این چاپگر نیز می تواند، از طریق دستگاه های دیگر نیز چاپ کند، مانند گوشی های هوشمند.
جاویر راموس، یکی از نویسندگان این مقاله پذیرفته شده در کنفرانس گرافیک کامپیوتر، می گوید: "پلت فرم توانایی های جدیدی را در اختیار کاربران، محققان می گذارد. مثلا این امکان را می دهد که اشیائی که سابقا غیرقابل چاپ بودند، را با استفاده از این چاپگر، چاپ کنند." آنها این ماشین را تنها به قیمت 7000 دلار ساخته اند، در حالیکه ادعا می کنند این چاپگر چند مواده، 250000 دلار قیمت دارد.
موضوع اصلی در چاپگرهای چند ماده ای، اینست که هر ماده برای چاپ احتیاج به شرایط متفاوت مانند فشار یا دمای مختلف دارد. بیشتر ماشین های کنونی از تکنولوژی انفصال استفاده می کنند که پلاستیک را از طریق سرنگ های پلاستیکی خارج می کنند. MultiFab، از سوی دیگر، قطرات میکروسکوپی پلیمر را با هم مخلوط می کند و سپس به سمت هد پرینتر جوهرافشان می فرستد که شبیه به پرینترهایی است که در اداره دیده اید و به دلیل استفاده از همین روش است که چنین وضوح بالایی را می توان مشاهده کرد.
این پرینتر هم اکنون از موادی استفاده می کند که همه فوتوپلیمر با UV، با ویژگی های مختلف هستند. برای مثال، این می تواند چیزی را از پلیمر جامد و پلاستیک قابل انعطاف تولید کند. محققان امیدوارند که این تکنولوژی برای تمام افراد، از شرکت ها و کارخانه تا افراد عادی، قابل استفاده باشد.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید