خلق اپلیکیشن های ویندوز 10 از وبسایت های مختلف با استفاده از گوگل کروم

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 17 شهریور 94 ساعت: 09:58:27


در اینجا توضیح می دهیم که به چه صورت این کار انجام می گیرد.
ابزارهای لازم
یک ویندوز 10، یک وبسایت و یک مرورگر گوگل کروم
اول از همه، وبسایتی که می خواهید به یک برنامه تبدیل شود، در مرورگر کروم خود وارد کنید.
سپس، بر روی منوی Hamburger، در گوشه بالا، سمت راست مرورگر که سه خط عمودی است، کلیک کرده و More Tools -> Add to taskbar را انتخاب کنید.

win2
سپس فرآیند کوتاهی برای تبدیل وبسایت به یک برنامه شروع می شود. یک باکس کوچک فورا، باز می شود که در آن می توانید نام را ویرایش کنید یا کل فرآیند را کنسل کنید. اطمینان حاصل کنید که گزینه Open as window تیک خورده باشد. (این گزینه بسیار مهم است)
پس از این کارها، Add را کلیک کنید.

win3
حال برنامه در منوی استارت نمایش داده می شود ولی برای اینکه، برنامه بعدها هم نمایش داده شود، باید گزینه Recently Added  در منوی استارت فعال شود. این کار می تواند در تنظیمات ویندوز صورت گیرد.
Windows key+1 > Personalization > Start > Show recently added apps > On
حال با کلیک کردن بر روی لینک برنامه وبسایت باز می شود.
از “Recently added” می توان آیکون را به Start Menu منتقل کرد.


مکان برنامه در ویندوز اکسپلورر
به دلایلی، نمی توان بیش از یک برنامه در قسمت Recent apps منوی Start داشت. کار بسیار مشکلی است که چندین وبسایت را به برنامه تبدیل کرده باشیم ولی فقط آیکون یکی را در دسترس داشته باشیم. بنابراین اگر آنها در منوی استارت اضافه نکرده اید و حال آدرس را از دست داده اید، میتوانید آدرس خود را در ویندوز اکسپلورر پیدا کنید.
یا بر روی برنامه در منوی استارت کلیک کنید و Open file Location را انتخاب کیند. از آنجا، می توانید بر روی هر برنامه کلیک راست کرده و گزینه Pin to Start یا Pin to taskbar را بزنید.


تغییر آیکون و ایجاد یک میانبر
زمانی که برنامه را ایجاد می کنید، ممکن است بخواهید آیکون آن کلید میانبر را تغییر دهید. به فولدر برنامه ها در ویندوز اکسپلورر رفته، روی برنامه ای که میخواهید آیکون را تغییر دهید، کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید. سربرگ Shortcut را انتخاب کنید. چیزی همانند شکل زیر می بینید.
Change Icon را کلیک کنید.

win4

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید