پروتکل PCIe 4.0 دو برابر استاندارد موجود سرعت خواهد داشت

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 22 خرداد 96 ساعت: 11:45:52

به گزارش فيسيت، به نقل از شبكه، نسخه جدید PCIe از قابلیت Backward Compatibility پشتیبانی می کند. با فيسيت همراه باشيد.

 PCIe 4.0 با داشتن قابلیت Backward Compatibility، از نسخه های قبلی خود پشتیبانی می کند و در نتیجه، سخت افزارهای جدید به راحتی با مادربوردهای قدیمی سازگار شده و مادربوردهای جدید نیز از کارت گرافیک و سایر ابزارهای قدیمی پشتیبانی خواهند کرد.

PCIe استاندارد رایج برای پروتکل های ارتباطی سخت افزارهای داخلی رایانه هاست که به درگاه های پذیرنده سخت افزار روی مادربورد کامپیوتر و همچنین خود قطعات سخت افزاری (مانند کارت گرافیک) مربوط می شود.

PCIe 4.0 باعث افزایش سرعت تمام سیستم می‌شود. سازگاری با نسل‌های پایین‌تر به این معنی است که سازندگان نیازی به بازطراحی سیستم‌های قدیمی‌تر نخواهند داشت. هر قطعه PCIe جدید می‌تواند به زیبایی با پی‌سی‌های فعلی کار کند.

استاندارد مورد بحث فقط به رایانه های شخصی مربوط نمی شود بلکه سرورها، فضاهای ذخیره سازی و حتی ابزارهای قابل حمل نیز می توانند از PCIe استفاده کنند. نسخه جدید بستر مناسبی برای کارت گرافیک ها، SSD ها و سخت افزارهای داخلی پرسرعت تر بوده و نقش مهمی در ارتقاء عملکرد رایانه ها ایفا خواهد کرد.

 با نسل جدید این استاندارد مطمئنا شاهد تفاوت‌های عمده‌ای در کارت‌های گرافیکی سریع‌تر، SSDها و سایر قطعات داخلی خواهیم بود. لازم به ذکر است این استاندارد هم دو برابر از نسخه قبلی خود سریعتر بوده كه این سرعت کاملاً مناسب محیط‌های شبکه‌سازی پیشرفته است و می تواند پهنای باند شبکه ای 128GB/s را فراهم کند.

بنا به گزارشات، PCI-SIG پا را از این نیز فراتر گذاشته و خبر از عرضه استاندارد PCIe 5.0 در سال 2019 میلادی می دهد.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید