معرفی اپلیکیشنی برای کنترل از راه دور دسکتاپ

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 22 خرداد 96 ساعت: 21:31:15

ما در این مقاله آموزشی می‌خواهیم به شما اپلیکیشنی را معرفی کنیم که به آسانی به‌وسیله آن می‌توانید کنترل دسکتاپی که فاصله‌ی زیادی از شما دارد را به‌دست بگیرید.

نرم‌افزار AnyDesk ریموت کنترلر بسیار مناسبی است که امکان کنترل از راه دور دسکتاپ را به شما می‌دهد. شما از طریق AnyDesk به‌سادگی می‌توانید میان دو دسکتاپ و یا دستگاه‌های هوشمند و یک دستکتاپ ارتباط برقرار کنید. در حقیقت شما تنها با اتصال به اینترنت و استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید کنترل دستگاهی را که از شما فاصله‌ی زیادی دارد را به‌دست بگیرید. لازم به‌ذکر است که این ارتباط امن است، چرا که از الگوریتم RSA-2048bit برای رمزگذاری ارتباط استفاده می کند.

در گام نخست باید نرم‌افزار AnyDesk را بر روی دسکتاپی که قصد دارید کنترل آن را به دست بگیرید نصب کنید. برای دانلود نسخه ویندوز و مک به سایت‌ رسمی نرم‌افزارAnyDesk مراجعه نمایید. پس از نصب و اجرای برنامه برای دسکتاپ شما شناسه‌ای ساخته می‌شود، که در حقیقت از طریق این شناسه شما مجوز ورود به دسکتاپ را از طریق دسکتاپ دیگر و یا دستگاه هوشمند دیگر، پیدا خواهید کرد. در حقیقت شما باید این شناسه را در اپلیکیشن AnyDesk موبایل و یا تبلت خود وارد کنید و بعد از تایید طرف مقابل شما اجازه دسترسی به دسکتاپ مورد نظر را پیدا می‌کنید و می‌توانید کنترل کامل دسکتاپ را در دست بگیرید.  شما در ارتباط میان دو دسکتاپ توسط این ابزار امکان ارسال و دریافت فایل را دارید. اما در ارتباط میان دسکتاپ و تبلت و یا گوشی هوشمند امکان ارسال و دریافت فایل نخواهید داشت، در حقیقت اپلیکیشن AnyDesk امکان انتقال فایل را به شما نمی‌دهد. این برنامه همچنین به شما امکات چت هم به شما می‌دهد.

شما برای دسترسی به بخش‌های مختلف دسکتاپ میزبان، باید از آن مجوز دسترسی کسب کنید. در حقیقت دسکتاپ میزبان از طریق تنظیمات متعددی می‌تواند دسترسی‌های مختلفی را به شما بدهد. برای مثال شما می‌تواند مشخص کند که شخص مورد نظر به ماوس و کیبورد دسترسی داشته باشد و امکان انتقال فایل هم به او بدهید. به صورت کلی هم می‌توانید به شخص مورد نظرتان دسترسی همیشگی بدهید که دیگر او برای دسترسی نیاز به مجوز شما نداشته باشد.

برای استفاده از این ابزار نیاز به اتصال به اینترنت دارید.  با توجه به سرعت اینترنت شما کیفیت ارتباط شما را تنظیم می‌کند.

اپلیکیشن AnyDesk را برای اندروید می‌توانید از مارکت‌ رسمی به صورت رایگان تهیه کنید.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید