چگونه فایل‌های از دست‌رفته را بازیابی کنیم؟

   
نام نویسنده:
 جمعه 26 خرداد 96 ساعت: 22:15:00

 قطعاً برای بسیاری از شما پیش آمده است که به صورت اتفاقی فایل‌های موجود بر روی سیستم خود را پاک کردید و یا به هر نحوی اطلاعات خود را از دست داده‌اید. معمولاً فایل‌های از دست رفته شامل عکس‌ها و اطلاعات مهم شما هستند، پس بحث بازیابی آنها بسیار موضوع مهمی تلفی می‌شود. در این مقاله آموزشی نرم‌افزار مناسبی را برای بازیابی فایل‌های حذف شده به شما معرفی می‌کنیم.

نرم‌افزار‌های زیادی برای بازیابی اطلاعات از دست رفته در مارکت‌های رسمی موجود است. اما باید همیشه برای این کار نرم‌افزاری را انتخاب کنید که قدرت بالایی در بازیابی اطلاعات داشته باشد. در حقیقت میزان موفقیت در بازیابی فایل‌ها و اطلاعات، به قدرت نرم‌افزار بستگی دارد.

نرم‌افزارهای بازیابی و یا ریکاوری، نرم‌افزارهایی هستند که قدرت اسکن کردن هارد سیستم شما را برای بازیابی فایل‌های حذف شده دارند. نرم‌افزار EaseUS Data Recovery، یکی از نرم‌افزارهای مناسب و قدرتمند برای بازیابی فایل‌های حذف شده بر روی دسکتاپ است. این نرم‌افزار، ابزار بسیار قوی برای ریکاوری فایل‌ها است، چرا که از روش‌های جدیدی برای اسکن هارد سیستم شما و بازیابی فایل‌ها استفاده می‌کند و بسیار قدرت فوق‌العاد‌ه‌ای دارد.

نرم‌افزار EaseUS Data Recovery، دارای دو نسخه رایگان و تجاری است. در نسخه رایگان این نرم‌افزار می‌توانید ۵۰۰ مگابایت فایل را بازیابی کنید. البته اگر این نرم‌افزار را با دوستان خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، امکان بازیابی ۲ گیگابایت فایل در نسخه رایگان به شما داده می‌شود. تنها تفاوت نسخه رایگان و تجاری، تنها محدودیت حجم فایلی است که توسط نرم‌افزار بازیابی می‌شود. نسخه تجاری محدودیتی در میزان فایل‌هایی که بازیابی می‌کند را ندارد.

با نرم‌افزار EaseUS Data Recovery می‌توانید فایل‌هایی را که به صورت اتفاقی پاک کردید، فایل‌هایی که در درایوری بود و فرمت کردید، فایل‌هایی که ویروسی شده بودند و به این دلیل حذف شدند و یا فایل‌های موجود در هارد‌هایی که آسیب دیدند را بازیابی کنید.  

نرم‌افزار EaseUS Data Recovery، تنها محدود به بازگردان فایل‌های از دست‌رفته‌ای شما از درایورهای سیستم شما نمی‌شود. بلکه شما امکان بازیابی فایل‌های از دست رفته از حافظه‌های جانبی، گوشی‌های دستگاه هوشمند، دوربین دیجیتال، موزیک‌ پلیر، هارد اکسترنال، فلش مموری و غیره را دارید.

این نرم‌افزار امکان بازیابی فایل‌ها با فرمت‌های مختلفی را دارد. فرمت‌هایی که توسط این نرم‌افزار پشتیبانی می‌شود شامل موارد زیر است:

Jpg, Png, Bmp, Mp3, Wma, Audio, Video, MP4, Word, PDF, Excel


نحوه بازیابی فایل‌های از دست‌رفته با استفاده از نرم‌افزار EaseUS Data Recovery، به شرح زیر است:

در گام نخست نرم‌افزار را از سایت رسمی به صورت رایگان دانلود می‌کنید.

برنامه را اجرا کنید.

در مرحله اول، نوع فایل‌هایی که می‌خواهید بازیابی شوند را مشخص کنید.

در مرحله دوم، محلی که می‌خواهید فایل‌های از دسته رفته موجود در آن را بازیابی کنید را مشخص کنید، و گزینه اسکن را انتخاب نمایید.

برنامه شروع به اسکن محل مورد نظری که در مرحله قبل انتخاب کردید می‌کند. پس از اتمام این پروسه، نرم‌افزار فایل‌های از دست رفته‌ای که پیدا کرده است را نمایش می‌دهد. اگر مشاهده کردید که فایل‌هایی که توسط نرم‌افزار شناسایی شده، کامل نیست می‌توانید با انتخاب گزینه Deep Scan از نرم‌افزار بخواهید تا اسکن دقیق‌تری را برای شما انجام دهد. در این روش امکان یافتن فایل‌های از دست‌رفته دقیق‌تر است.

در آخر پس از اتمام پروسه اسکن، وقتی نرم‌افزار فایل‌های از دست‌رفته را برای شما پیدا کرد و در صفحه اصلی نمایش داد، شما می‌توانید آنها را بازیابی کنید. تنها کافی است که فایل‌هایی که تمایل به بازیابی آنها دارید را تیک بزنید و گزینه Recover را انتخاب کنید. حال برای شما پنجره‌ای باز می‌شود که می‌خواهد محلی که تمایل دارید فایل‌های بازیابی شده در آنها ذخیره شوند را انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم فایل‌ها را در محلی که فایل‌ها را از آن بازیابی کردید، ذخیره نکنید.

اگر به دنیال نرم‌افزاری قوی و فوق‌العاده برای بازگرداندن فایل‌های از دست‌رفته خود هستند، توصیه می‌کنیم از نرم‌افزار EaseUS Data Recovery استفاده نمایید.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید