ساندر پیچای چگونه به مقام مدیرعاملی گوگل رسید؟

   
نام نویسنده:
 شنبه 14 مرداد 96 ساعت: 18:11:15

Sundar Pichai رییس سابق کروم و اندروید و مدیرعامل گوگل است.

خیلی‌ها هنوز با مدیر عامل گوگل آشنا نیستند. وی اولین بار در سال 2004 به گوگل پیوست و سرانجام تا جایی کار کرد که معاون دست راست پیج شد.
پیچای در اصل زاده تامیل نادو، یکی از 29 ایالت هند است. او در مؤسسهٔ هندی تکنولوژی کاراگپور درس خواند و لیسانس تکنولوژی را دریافت کرد.
سپس فوق لیسانسش را از استنفورد و یک مدرک ام بی ای از دانشکده وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا گرفت.
پیچای قبل از اولین شغلش در گوگل، به عنوان مهندس مصالح کاربردی و سپس در مک کینسی و کمپانی مشاوره مدیریت کار کرد.
در سال 2004، پیچای به عنوان نائب رئیس مدیریت تولید به گوگل پیوست، در آنجا او تیمی را برای کار کردن روی مرورگر گوگل کروم و سیستم عامل هدایت می‌کرد.
پیچای به سرعت شروع به دریافت مسئولیت بیشتر کرد و با این حال، گرفتاری با محصولات جستجوی متنوع گوگل از جمله فایرفاکس، نوار ابزار گوگل، جستجوی دسکتاپ، گجت ها و نرم افزارها و گجت های گوگل را قبول کرد.
در سپتامبر 2008، پیچای راه اندازی موفقیت آمیز مرورگر وب کروم و کمتر از یک سال بعد، سیستم عامل مبتنی بر وب کروم برای نت بوک ها و کامپیوترهای رومیزی را سرپرستی کرد.
بعد از اینکه در سال 2012 رئیس اپلیکیشن های گوگل، Dave Girouard، برای راه اندازی کمپانی خودش، آپ ستارت، از گوگل جدا شد، پیچای یک تقسیم بندی دیگر از گوگل به دارایی‌هایش اضافه کرد.

یک سال بعد، بعد از اینکه مؤسس و مدیر ارشد اندروید اندی روبین در مارچ 2013 استعفا داد، پیچای به عنوان مسئول اندروید انتخاب شد.
مدیر تولید سابق گوگل کریس بکمن اخیراً در نشریه کواورا پست از پیچای حسابی تعریف کرد و توانایی پیچای در ادارهٔ پروژه‌های مشکل با ساختن یک تیم قوی را تحسین کرد.
بکمن می‌گوید "او یک تیم بزرگ را استخدام، رهبری و حفظ کرد." و ادامه داد "تیم ساندر متشکل از مدیران محصول، شهرتی با عنوان بهترین بهترین‌ها داشت، مشابه شهرت مهندسان نرم افزار درون Search Quality."
پیچای از خود گذشتگی تیمش را هنگامی که تحت امر ماریسا مایر کار می‌کردند- که در آن زمان یک مدیر کلیدی در گوگل بود- اثبات کرد. طبق اطلاعات امیر افرتی، "پیچای عادت داشت که ساعت‌ها بیرون از محل کارش منتظر بماند تا اطمینان یابد که ماریسا به تیمش امتیازات یکسان برای اجرای کار داده است."
علاوه بر مهارت‌های مدیریت تیمش، افرتی متذکر می‌شود که پیچای همچنین به این معروف است که هنگام لزوم از قدرت خود استفاده می‌کند. در نمایش سالانه Consumer Electronics در لاس وگاس، پیچای ظاهراً به رئیس محصولات موبایل سامسونگ گفت که گوگل مایل است که از شراکت در بخش موبایل با این کمپانی انصراف دهد.
پیشینه مؤثر پیچای در گوگل موجب شد که از توییتر به او پیشنهاد شود که تولیدات را در این شبکه اجتماعی هدایت کند، اما پیچای نپذیرفت. علاوه بر علاقه توییتر، نام پیچای به عنوان یک پیشگام بالقوه برای مقام مدیرعامل مایکروسافت نیز، بعد از اینکه استیو بالمر کناره گیری خود را در آگوست 2013 اعلام کرد، ذکر شد.
در اکتبر 2014، گوگل اعلام کرد که، به عقیده ریکد، پیج مایل است برای تمرکز روی یک "طرح بزرگتر" استعفا دهد، و در نتیجه پیچای مسئولیت یک وظیفه بزرگتر را به عهده گرفت.
پیچای مسئول تولیدات هستهٔ گوگل، شامل جستجو، نقشه‌ها، تحقیق، گوگل پلاس، اندروید، کروم، زیرسازی، بازرگانی و تبلیغات، و اپلیکیشن های گوگل شد.
در یک مطلب مطبوعاتی، با اعلام پست جدید پیچای به عنوان مدیرعامل، پیج نوشت که:

او از اکتبر سال گذشته، هنگامی که مسئولیت مهندسی و تولید را برای تجارت‌های اینترنتی ما به عهده گرفت، واقعاً پیشرفت کرده است. سرجی و من درباره پیشرفت او و فداکاری‌اش برای شرکت بسیار هیجان زده شده‌ایم. و این برای ما و هیأت ما واضح است که زمان آن رسیده که ساندر مدیر ارشد گوگل شود. من واقعاً احساس خوش شانسی دارم از داشتن شخصی به با استعدادی او که قرار است گوگل که حالا نسبتاً افت کرده را اداره کند و این باعث آزاد شدن زمان من برای ادامه دستیابی به آرزوهایم می‌شود.

 

با کانال تلگرام فیسیت همراه باشید

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • عقرب
    2017-08-07 15:17:22

    روز ها خواهند گذشت اما کسی از آینده خبر نداردروزی خواهد رسید آن روز روز من است

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید