اندروید 8.0 به کاربران امکان می‌دهد Google Assistant را در داخل اپلیکیشن فعال کند

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 7 شهریور 96 ساعت: 12:45:26

با آپدیت به اندروید اوریو، اکنون اپلیکیشن‌ ها قادر هستند که دستیار گوگل را مستقیماً درون اپلیکیشن اجرا کنند.

توسعه‌دهندگان XDA متوجه چند کد روی وب‌سایت توسعه‌دهندگان اندروید شدند که نشان دهنده ویژگی جدیدی است که ظاهراً با اندروید 8.0 (اوریو) در دسترس قرار خواهد گرفت. اگر توسعه‌دهندگان بخواهند، می‌توانند اپلیکیشن خود را به گونه‌ای سازمان‌دهی کنند که دستیار گوگل (Google Assistant) درون اپلیکیشن باز شود. به این شیوه، کاربران مجبور نیستند برای دسترسی به دستیار شخصی خود، از اپلیکیشن خارج شوند. این ویژگی می‌تواند یک بازی برد-برد برای همه باشد. توسعه‌دهندگان می‌توانند کاربران را حتی زمانی که می‌خواهند از دستیار گوگل استفاده کنند، درون اپ خود نگه دارند. گوگل کاربران بیشتری را برای فعال سازی دستیار خود متقاعد می‌کند و اکنون کاربران توانایی این را دارند که بدون رفت و آمد به خارج و داخل یک اپلیکیشن، پاسخ سؤالات خاص خود را بیابند.

کاربران می‌توانند دستیار شخصی پیش‌فرض روی دستگاه خود را تغییر دهند، به این معنا که با توجه به دستیار مجازی انتخاب شده توسط آن‌ها، برخی اوقات امکان دارد که کورتانا یا حتی الکسا باشد که درون اپلیکیشن فعال می‌شود. طبق گفته XDA، دستیار شخصی به عنوان یک لایه جدید در بالای "other activities" نمایش داده خواهد شد و باز کردن چند پنجره روی آن تأثیری نخواهد داشت.
البته، دستگاه مورد استفاده باید در کنار اپلیکیشن، توسط اندروید 8.0 (اوریو) نیرودهی شود. این یک نوع ادغام شخص ثالث است که در آن الکسای آمازون به خوبی جواب داده است و اکنون به نظر می‌رسد که دستیار گوگل سعی دارد نشان دهد که می‌تواند با یک اپلیکیشن شخص ثالث نیز به خوبی ترکیب شود.

منبع: phonearena

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید