آپدیت استارت منو ویندوز RT 8.1

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 25 شهریور 94 ساعت: 09:40:51

ویندوز سیستم عاملی است که انواع مختلفی دارد اگر از افرادی هستید که تا کنون اصطلاح ویندوز RT را نشنیده اید باید به شما توضیح دهیم که RT نوعی ویندوز مخصوص تبلت ها و اسمارت فون ها است که با ویندوز دسکتاپ چند تفاوت دارد.مانند: بسیاری از نرم افزارها برروی ویندوز RT اجرا نمی شوند ، بعضی از قابلیت های ویندوز دسکتاپ در ویندوز RT وجود ندارد مانند مدیا پلیر و به دلیل اجرای ویندوز RT بر روی پردازنده های ARM، این دستگاه ها باتری کمتری مصرف می کنند و ...

اگر کاربر تبلت های سرفیس باشید و یا بر روی دستگاه های هوشمند خود یعنی تبلت و یا اسمارت فون خود ویندوز دارید این ویندوز همان ویندوز RT است.

امروز کاربران ویندوز 8.1 RT آپدیت جالبی دریافت کرده اند.با دریافت این آپدیت،این کاربران می توانند استارت منویی متفاوت از قبل داشته باشند. این استارت منو شبیه استارت منوی ویندوز 10 خواهد بود.یعنی ترکیبی از استارت منوی کلاسیک ویندوز و کاشی های زنده. در خبری که منتشر شده است ظاهرا همه ی تبلت ها این آپدیت را دریافت نخواهند کرد و به مدل های زیر اشاره شده است:

تبلت های هیبریدی مایکروسافت یا همان سرفیس ها : مدل های سرفیس و سرفیس 2RT

Asus Vivo Tab RT

Dell XPS 10

لازم به ذکر است این آپدیت دقیقا ویژگی های استارت منوی ویندوز 10 را نخواهد داشت.مثلا گزینه ی تنظیمات را که در سمت راست استارت منو در ویندوز 10 بود را ندارد و یا آیکون خاموش کردن سیستم در قسمت پایین استارت منو نیست و در بالای استارت منو تعبیه شده است.پس کاربران ویندز RT 8.1 منتظر تغییرات چشمگیر و ویژگی های یکسان با ویندوز 10 نباشند.به هر این اپدیت های کوچک خبر از این دارد که مدایکروسافت تصمیم دارد به زودی اپدیت 3 بزرگ ار که قولش را به کاربران داده است عرضه کند و این آپدیت ها با تغیییرات جزئی پیش زمینه ی این آپدیت بزرگ است.

چند هفته ی پیش مایکروسافت اعلام کرده است که در شهریور ماه و یا اوایل مهر آپدیت بزرگی برای ویندوز RT ها عرضه می کند و این آپدیت Update 3 نام دارد.به گفته ی ردموندی های این آپدیت بسیاری از ویژگی های ویندوز 10 را برای 8.1 به ارمغان خواهد آورد.البته اگر کاربران همان استارت منو ی ویندوز 8.1 خود را ترجیح می دهند می توانند اگر تا این زمان آپدیتش را به صورت اتوماتیک دریافت نکرده اند آن را متوقف کنند و یا اگر استارت منویشان آپدیت شده است آن را به حالت قبل برگردانند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید