سیستم‌عامل لینوکس و یونیتی 8 ارتقا می‌یابند.

   
نام نویسنده:
 جمعه 27 شهریور 94 ساعت: 08:28:51


اوبونتو از کاربر پسندترین توزیع‌های لینوکس است و توانسته رشد بالایی در جذب کاربران تازه‌کار و عادی داشته باشد. در ایران نیز این سیستم‌عامل کاربران زیادی را جذب کرده و جامعه ی مجازی نسبتاً خوبی در کنار آن شکل گرفته‌است. اوبونتو دارای پشتیبانی نسبتاً خوبی از تمام زبان‌های زنده دنیا از جمله زبان فارسی است.
توسعه‌دهندگان ابونتو در حال حاضر به سختی روی نسخه‌ی بروز بعدیOTAبرای سیستم‌عامل موبایل ابونتو تاچ (Ubuntu Touch) کار می‌کنند و تا به حال تغییراتی هم اعمال کرده‌اند. اوبونتو تاچ(Ubuntu Touch) در واقع یکی دیگر از سیستم عامل‌های موبایل است که توسط شرکت کانونیکال طراحی شده است. این شرکت پیش از این نیز سیستم عامل اوبونتو را برای رایانه‌های شخصی برپایه لینوکس طراحی نموده بود. این سیستم عامل از نظر طراحی و هسته برنامه‌نویسی شباهت‌های زیادی با سیستم عامل اندروید دارد. تغییراتی که توسعه‌دهندگان، در فرآیند بروزرسانی، تا کنون اعمال کرده‌اند در زمینه‌ی Mir، مدیر نمایش یا سرور نمایش سیستم‌عامل لینوکس و یونیتی 8 بوده است. در واقع Mir برای تحقق ارتقای یونیتی 8 پیاده‌سازی شده است.
توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان شرکت کانونیکال، شرکت خصوصی پروژه‌های نرم‌افزار آزاد، در حال حاضر یک بازه‌ی زمانی شش هفته‌ای را به کار می‌برند و روی نسخه‌ی بروزرسانی کار می‌کنند. قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی هستند که در نسخه‌های پیشین ارائه نشدند؛ مثل برنامه‌ی Dekko که در واقع یک برنامه‌ی ایمیل برای دستگاه‌های اوبونتو محسوب می‌شود.
بنابر گزارشات، یک هفته کاملاً به ارتقای OTA-7 اختصاص داده شد. تغییرات اعمال شده در زمینه‌ی برنامه‌ی موتور جستجوی وب، اجزای تنظیمات اوبونتو، سرور نمایش سیستم‌عامل لینوکس و یونیتی 8می‌باشد. به علاوه یک کتابخانه‌ی جدید رابط کاربری، با قابلیت‌های جدید جالب اضافه شده است.
اوبونتو تاچ، یک پلت‌فرم ثابت و پایدار است، اما می‌توان گفت که تقریباً پلت‌فرم جوانی است و بسیاری از قابلیت‌ها و ویژگی‌ها هستند که هنوز در این پلتفرم عرضه نشده‌اند؛ به عبارت دیگر تغییرات و تلاش بسیاری لازم است تا صورت پذیرد.این سیستم عامل در ابتدا نسخه‌ای را برای گوگل نکسوس(دستگاه‌های موبایلی که از سیستم‌عامل اندروید تولید شده توسط گوگل استفاده می‌کنند)عرضه می‌نماید. سپس در سال گذشته اولین نسخهی رسمی اش را عرضه می‌کند. از مزایای این سیستم‌عامل می‌توان به متن باز بودن،و رایگان بودن همراه با برنامه‌های کاربردی زیاداشاره کرد.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید