نحوه ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10

نحوه ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10

شاید شما هم بارها و بارها با مشکل وصل نشدن به اینترنت مواجه شده باشید، مشکلی که با علامت No Connection نمایش داده می‌شود اما به واسطه قابلیتی در ویندوز 10 و به عنوان آخرین راه‌حل به راحتی می‌توانید تنظیمات شبکه را ریست کرده و مشکلات آن را حل کنید. آموزش ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10 را در فیسیت بخوانید.

ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10

شاید شما هم بارها و بارها با مشکل وصل نشدن به اینترنت مواجه شده باشید، مشکلی که با علامت No Connection نمایش داده می‌شود. راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکل وجود دارد که می‌توانید با مراجعه به این لینک از آن‌ها مطلع شوید اما اگر این روش‌ها کارساز نبودند، به واسطه قابلیتی در ویندوز 10 و به عنوان آخرین راه‌حل به راحتی می‌توانید تنظیمات شبکه را ریست کرده و مشکلات آن را حل کنید.

نحوه ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10

برای ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10 باید مراحل زیر را طی کنید:

1- ابتدا وارد برنامه Setting شوید. (با فشردن همزمان دکمه‌های ویندوز و I می‌توانید به سرعت به این برنامه دسترسی داشته باشید.)

2- وارد بخش Network & internet شده و سپس به قسمت Status بروید.

3- به پایین صفحه بروید تا لینک network reset برای شما نمایان شده و روی آن کلیک کنید.

4- حالا یک هشدار برای شما نمایش داده می‌شود که می‌گوید "ریست کردن تنظیمات شبکه باعث می‌شود همه کارت‌های شبکه حذف شده و دوباره نصب شوند و همه تنظیمات دیگر شبکه به حالت اول و کارخانه بازگردد." ضمنا بعد از ریست کردن تنظیمات شبکه باید دوباره VPNهای خود را از ابتدا نصب کنید.

5- حالا روی دکمه reset now کلیک کنید تا ریست کردن تنظیمات شبکه شروع شود.

نحوه ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10

نحوه ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10

6- هنگامی که سیستم خود را ری استارت کنید، مشکلات شبکه شما حل خواهد شد.

این نکته را در نظر بگیرید که ابتدا تمام راه‌حل‌های ممکن را امتحان کنید و به عنوان آخرین راه‌حل به سراغ ریست کردن تنظیمات شبکه بروید. با این حال اگر متوجه نشدید که مشکل شبکه از کجاست و یا اینکه زمان کافی برای پیدا کردن راه‌حل مشکل نداشتید، ریست کردن تنظیمات شبکه سریع‌ترین راه‌حل ممکن است.

در آخر باید بگوییم که اگر روی چندین دستگاه با یک مشکل اینترنت مواجه شدید، به احتمال قوی مشکل از تجهیزات شبکه، مثلا مودم روتر شماست نه دستگاه‌هایی که به آن وصل شده‌اند. بنابراین در چنین شرایطی ریست کردن تنظیمات شبکه کارساز نخواهد بود.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.  

منبع خبر: makeuseof

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


2 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

محمد نصیری

یکشنبه, 29 دی 1398

ممنون ولی چندان جالب و تازه نبود با و جود مدرک شما. لطفا از تغییرات ریجستر هم مطلب بزارین

پاسخ

سینا

دوشنبه, 30 تیر 1399

ببخشید الان این کار باعث حذف تمام فایل ها در کامپیوتر میشود؟؟؟

پاسخ

ثبت نظر