با قابلیت Ultimate Performance ویندوز 10، از نهایت قدرت دستگاه خود استفاده کنید

   
نام نویسنده:
 جمعه 4 اسفند 96 ساعت: 22:59:00

تقریباً تمام نسخه‌های زنده از سیستم‌عامل ویندوز دارای حالت High Performance هستند که با فعال کردن آن، حداکثر توان سخت‌افزاری دستگاه در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. حال برخی منابع نزدیک به ردموندی‌ها فاش کرده‌اند که این شرکت در آپدیت بعدی ویندوز 10 قابلیت جدیدی تحت حالت Ultimate Performance را به این سیستم‌عامل اضافه خواهند کرد که باعث دسترسی به نهایت عملکرد سخت‌افزار دستگاه می‌شود.

با حالت Ultimate Performance کاربرانی که از ویندوز 10 برای امور کاری سنگین خود استفاده می‌کنند قادر خواهند بود که از بیشینه توان سخت‌افزاری دستگاه بهره ببرند. البته توجه داشته باشید که با فعال شدن این حالت، سیستم بهینه سازی مصرف انرژی سیستم‌عامل به طور کلی غیرفعال خواهد شد و استفاده انرژی سخت‌افزار حداکثر خواهد شد.

در این حالت با حذف کامل ویژگی مدیریت انرژی، اندک تأخیرهای میکروثانیه‌ای در پردازش نیز از بین رفته و سرعت خام پردازش افزایش می‌یابد. Dona Sarkar مدیر گروه اینسایدرهای ویندوز 10، در توییتی توضیح داده که حالت Ultimate Performance برای طیف خاصی از کاربران تعبیه شده و با فعال کردن آن، الگوی مصرف انرژی دستگاه به شکل جدیدی تغییر پیدا خواهد کرد.

همان‌طور که گفته شد این ویژگی باعث افزایش مصرف انرژی خواهد شد، ازاین‌رو برای فعال کردن آن حتماً بایستی دستگاه را با شارژر متصل نمایید. در سوی دیگر به نظر می‌رسد این ویژگی به تمامی نسخه‌های ویندوز 10 اضافه نخواهد شد و صرفاً مختص به نسخه Pro Workstations خواهد بود؛ پس امیدی به فعال کردن آن در زمان اجرای Game Mode نداشته باشید تا بتوان از حداکثر قدرت سخت‌افزاری برای اجرای بازی‌ها در نسخه پرو استفاده کرد.

مایکروسافت برای اولین بار ویندوز 10 پرو را برای ورک‌استیشن‌ها سال گذشته برای دستگاه‌های پرقدرت و به‌خصوص سرورها معرفی کرد. تفاوت این نسخه با سایر نسخه‌های ویندوز 10، پشتیبانی کردن از 6 ترابایت حافظه رم و تعداد بی‌شماری پردازنده و سازگاری با پروتکل SMBDirect است که حداقل تأخیر و استفاده ناچیز از CPU برای دسترسی به شبکه را فراهم می‌کند.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید. 

منبع: theverge

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید