مایکروسافت مشغول کار بر روی هماهنگ سازی عمیق کورتانا با سیستم عامل سیانوژن است.

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 30 شهریور 94 ساعت: 08:11:45


KirtMcmaster در یک مصاحبه با International business times گفت کمپانی او به همراه مایکروسافت سعی دارند کورتانا را به نسخه ی بعدی سیستم عامل سیانوژن بیاورند.اما بر خلاف اندروید که کورتانا در ان به عنوان یک برنامه نصب می شود و قادر است جایگزین Google nowشود ، در سیانوژن قرار است کورتانا هماهنگی عمیقی با سیستم عامل داشته باشد.
بنظر می رسد Mcmaster اشتیاق بسیاری نسبت به این چم انداز دارد ، بخصوص که او به این هماهنگی به عنوان استفاده از تمام پتانسیل کورتانا در سیستم عامل سیانوژن نگاه می کند:
"ترکیب هوش با زبان طبیعی امری مهم بشمار می رود اما نمیتواند به عنوان یک برنامه به کار گرفته شود و نیاز به جایگذاری در یک چهار چوبی در سیستم عامل خاص دارد.این دقیقا همان جایی است که می توان تمام سیگنال ها را از سرویس هایی گرفت که هوش را فعال تر می کنند"
وی مقایسه ای را بین کورتانا و رقبایش ترتیب داده که مشخص می کند کورتانا در بخش های خاصی از siri اپل و google now  عملکرد بهتری دارد. وی اضافه می کند: زمانی که اپل در WWDC از  Apple music پرده  برداشت ، هماهنگی سیری با apple music را نیز معرفی کرد.اما سیری برنامه هایی مانند اسپاتیفای را فعال نمی کنند. برای همین میتوان از کورتانای مایکروسافت و با استفاده از زبان طبیعی  در فعال کردن اسپاتیفای و .... بهره برد.
این اولین مشارکت بین مایکروسافت و سیانوژن نیست. اوایل امسال این دو شرکت به همراه یکدیگر از سرویس های Bing ، Skype ، One drive ، رونمایی کردند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید