لغو مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران و کاهش کیفیت این پیام رسان

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 6 اردیبهشت 97 ساعت: 14:42:07

به دنبال لغو مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران از سمت مرکز ملی فضای مجازی، با کاهش کیفیت این پیان رسان مواجه خواهیم بود.


ساعاتی پیش شرکت ارتباطات زیر ساخت به صورت رسمی اعلام کرد که:

«عصر روز گذشته ابلاغیه‌ای توسط دبیر محترم شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی واصل شد که براساس آن، مجوز قانونی صادره آن مرکز در سال ۱۳۹۵ در خصوص استقرار سرورهای شبکه توزیع محتوای پیام رسان تلگرام (CDN) در ایران لغو و باطل اعلام شده است.

بر اساس روال‌های قانونی، شرکت ارتباطات زیرساخت موظف است نسبت به خروج این سرورها از مدار اقدام کند و از این پس، ترافیک این پیام رسان تنها از طریق "ارتباطات بین‌الملل کشور" راهیابی خواهد شد، ضمن آنکه، اجرای این ابلاغیه مرکز ملی فضای مجازی، ممکن است کاهش کیفیت استفاده از این پیام رسان را در پی داشته باشد.»

به دنبال این مسئله صبح امروز شاهد برخی اختلالات در دانلود تصاویر در تلگرام بودیم که برخی این اختلال را به لغو مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران ارتباط می‌دادند اما بعدا مشخص شد که تنها هنگام استفاده از اینترنت وای فای برای دانلود تصاویر با مشکل رو‌به‌رو بودیم اما هنگام استفاده از دیتای موبایل هیچ مشکلی وجود نداشته است. البته هم اکنون این اختلال رفع شده است.

اگرچه احتمال کاهش کیفیت تلگرام عنوان شده است اما به گزارش قانون احتمالا در نسخه جدید تلگرام این مشکل رفع خواهد شد.

 

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.

منبع: فیسیت

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید