موزیلا با عرضه مرورگر مبتنی بر صوت «اسکات» بار دیگر قدرت نمایی می‌کند

موزیلا با عرضه مرورگر مبتنی بر صوت «اسکات» بار دیگر قدرت نمایی می‌کند

شرکت نام آشنای موزیلا قصد دارد مرورگر مبتنی بر صدای انسان را توسعه دهد که مرورگر اسکات (Scout) نام خواهد داشت.

موزیلا نام آشنایی است که همه ما با مرورگر فایرفاکس آن را می‌شناسیم، مرورگری که یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای حال حاضر است.

موزیلا چندی پیش با عرضه نسخه کوانتوم فایرفاکس، تحولی بزرگ در مرورگر خود به وجود آورد و طرافداران بسیاری را به خود جذب کرد. حالا دوباره سخنانی شنیده می‌شود که از قدرت نمایی مجدد موزیلا خبر می‌دهد. براساس اطلاعاتی که در یک نشست در سان فرانسیسکو بیان شده است، موزیلا قصد دارد مرورگری جدید را توسعه دهد که با صدای انسان کنترل می‌شود.

این مرورگر مبتنی بر صوت جدید موزیلا که احتمالا «اسکات» (Scout) نام خواهد داشت، می‌تواند با تشخیص صدای کاربر به مرور وب بپردازد و حتی متن را به صورت صوتی بخواند. موزیلا یه مثال برای عملکرد آینده مرورگر اسکات (Scout) آورده است که به صورت زیر است:

هی اسکات، مقاله‌ای درباره خرس‌های قطبی را برای من بخوان

چالش‌های موجود بر سر راه مرورگر اسکات

مرورگری که بتواند صدای انسان را تشخیص دهد و حتی جالب‌تر، بتواند مقاله‌ای در مورد یک موضوع خاص را پیدا کند و برای کاربر بخواند، ایده فوق‌العاده جذاب و کاربردی است؛ اما این ایده با مشکلاتی رو به رو است. در اولین قدم احتمالا مرورگر اسکات (Scout) نمی‌تواند با سرعت بالایی صدای انسان را تشخیص داده و مفهوم آن را درک کند، بنابراین احتمالا با تایپ کردن پرسش خود، سریع‌تر به نتیجه خواهید رسید. از طرف دیگر حتی اگر اصلاحات زبان‌های مختلف را هم کنار بگذاریم، درک زبان‌های مختلف و حتی لهجه‌ها کار را بیش از پیش برای این مرورگر دشوار خواهد کرد.

زمان عرضه مرورگر اسکات

از آنجایی که موزیلا هنوز هیچ اطلاعاتی درباره زمان عرضه مرورگر اسکات (Scout) اعلام نکرده است، باید منتظر باشیم و ببینیم که موزیلا چطور از پس این چالش‌ها برمی‌آید. با این وجود از آنجایی که این پروژه در مراحل اولیه است، نباید به این زودی‌ها انتظار عرضه عمومی مرورگر اسکات را داشته باشیم.

با تمام مشکلات پیش رو اگر مرورگر اسکات بتواند به مرحله استفاده برسد برای عده زیادی از کاربرانی که برای تایپ کردن مشکل دارند و یا حتی کاربرانی که مشکلات بینایی دارند می‌تواند راه‌گشا باشد.

 

پیشنهاد فیسیت : نسخه رسمی فایرفاکس کوانتوم با سرعتی دو برابر قبل عرضه شد

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف همراهی کنید:

کانال تلگرام با آیدی faceitmag@

توییتر با آیدی faceit_ir@

اینستاگرام با آیدی faceit_mag@

کانال سروش با آیدی faceit_mag@

منبع خبر: ubergizmo

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

بنده فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر