تلگرام پاسپورت، سرویس جدیدی از تلگرام معرفی شد

   
نام نویسنده:
 جمعه 5 مرداد 97 ساعت: 18:00:00

زندگی دیجیتالی ما روز به روز به زندگی واقعی‌مان نزدیک‌تر می‌شود از این رو سرویس‌هایی که به احراز هویت در دنیای واقعی نیاز دارند هم رشد یافته است. تاکنون برای استفاده از این سرویس‌ها نیاز داشتید تا هر بار اطلاعات خود را اسکن کرده و برای هر برنامه آن را به صورت جداگانه آپلود کنید اما تلگرام این مشکل را برطرف کرده است.

تلگرام پاسپورت، سرویس جدیدی از تلگرام است که به تازگی معرفی شده است. این سرویس روشی برای احراز هویت برای سرویس‌هایی است که به اطلاعات شخصی شما نیاز دارند. کافی است تنها یک بار اسناد خود را در این برنامه آپلود کنید تا فورا همه این داده‌ها با سرویس‌هایی که به اطلاعات شخصی واقعی شما نیاز دارند، مانند تراکنش‌های مالی، ICOها و... به اشتراک گذاشته شود.

تلگرام برای نگرانی‌های امنیتی کاربران در خصوص وارد کردن اطلاعات شخصی خود هم چاره‌ای اندیشیده است. تلگرام پاسپورت اسناد شخصی کاربران را در کلود (cloud) تلگرام که دارای سیستم رمزنگاری end-to-end است ذخیره می‌کند. حتی خود تلگرام هم به این اطلاعات دسترسی نخواهد داشت. ضمنا زمانی که سرویسی به این اطلاعات نیاز داشته باشد، داده‌ها مستقیما و بدون هیچ واسطه‌ای در سرویس وارد می‌شوند. بعلاوه تلگرام در نظر دارد تا در آینده اطلاعات موجود در تلگرام پاسپورت را در کلود غیر متمرکز نگهداری کند.

تلگرام پاسپورت

اولین سیستم پرداخت الکترونیکی که از ثیت نام و احراز هویت توسط تلگرام پاسپورت پشتیبانی می‌کند، epeyments.com است.

از طریق برنامه تلگرام می‌توانید به اطلاعات تلگرام پاسپورت خود دسترسی داشته باشید اما باید تلگرام خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید. حالا اطلاعاتی و اسنادی که آپلود کرده‌اید برای هر دو نسخه اندروید و iOS از مسیرهای زیر در دسترس است:

اندروید: از بخش setting وارد قسمت privacy & security شوید. حالا telegram passport را انتخاب کنید.

iOS: در iOS‌ راه ساده‌تر است کافی است از بخش setting گزینه telegram passport را انتخاب کنید.

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • info
  2018-08-02 05:10:26

  چه راحت تلگرام تبدیل به ثبت احوال میشه!!! دسترسی هم که ندارن به این اطلاعات!!! ما هم گاو!!

  پاسخ دادن
 • Hoseein
  2018-07-29 11:03:17

  اخی دسترسی ندارن!فضای‌مجازی یعنی تحدیدبعد میگه حتی تلگرام دسترسی ندارذ ماهم باور کردیم

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید