گوگل مپس علاوه بر موقعیت، درصد باتری گوشی را هم به اشتراک می‌گذارد

گوگل مپس علاوه بر موقعیت، درصد باتری گوشی را هم به اشتراک می‌گذارد

در به‌رسانی جدید، گوگل مپس علاوه بر موقعیت، درصد باتری گوشی را هم به اشتراک می‌گذارد.

گوگل مپس طی چند هفته اخیر به‌روزرسانی‌هایی را دریافت کرده است که یکی از این به‌روزرسانی‌‌ها به اشتراک گذاری اطلاعات باتری حین اشتراک موقعیت است. این اطلاعات به کاربر کمک می‌کند تا از امنیت و مناسب بودن شرایط طرف مقابل که موقعیت خود را به اشتراک گذاشته است مطمئن شود. بنابراین اگر بعد از اشتراک موقعیت متوجه شدید که گوشی طرف مقابل خاموش است، نگران سلامت او نخواهید بود زیرا می‌دانید که باتری گوشی او تمام شده است.بعلاوه به اشتراک گذاری اطلاعات باتری حین اشتراک موقعیت، دروغ گفتن درباره درصد باتری را هم پایان می‌دهد.

به گفته وب سایت ماشابل برای نخستین بار یکی از کاربران ردیت هنگامی که از طریق گوگل مپس در تعقیب همسرش بود، این ویژگی را متوجه شد. او در پستی چنین نوشت:

من مانند هرروز در حال بررسی رفت‌وآمد همسرم بودم تا ببینم چه زمانی به خانه می‌رسد؛ سپس متوجه شدم که درصد باتری او 80 است. پیش از این، گفته‌ای در‌باره‌ی این ویژگی نشنیده بودم.

البته این قابلیت در سرویس گوگل مپس انتخابی است بنابراین در صورتی که تمایلی به اشتراک درصد باتری خود ندارید، می‌توانید این قابلیت را غیرفعال کنید.

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

منبع خبر: theverge

khadije-zarepoor.png

خدیجه زارعپور

بنده فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

محمد

یکشنبه, 14 مرداد 1397

لااقل در مورد گوگل مپس از طرح ایفون ایکس استفاده نکنین :)) یه گوشی اندرویدی بهتره تا اپل در این مورد

ثبت نظر