هیتاچی می گوید جرم را پیش از آنکه اتفاق بیفتد، پیش بینی می کند.

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 7 مهر 94 ساعت: 15:11:25


این سیستم که تجزیه و تحلیل تجسم پیش بینی جرم هیتاچی نامیده می شود، داده های زیادی را از نقشه های حمل و نقل عمومی، گفتگوهای رسانه های اجتماعی، گزارش های هواشناسی و غیره، جمع آوری می کند و سپس با استفاده از یادگیری ماشین سعی در یافتن الگوهایی دارد که انسانها نمی توانند آنها را پیدا کنند.
دارین لیپسکام، یکی از مدیران اجرایی این پروژه در هیتاچی می گوید: "یک انسان نمی تواند ده ها یا صدها متغیری را که بر جرم تاثیر می گذارند، مدیریت کند." مارک جولس، دیگر مدیر این پروژه می گوید که معمولا حدس ها و پیش بینی های افسران پلیس از وقوع جرم بر پایه داده های شخصی یا تجربیاتشان است ولی سیستم هیتاچی برای پیش بینی نیازی به هیچ فردی ندارد. شما حجم عظیم داده را به او می دهید، سیستم، خود می داند که چه باید بکند.
این سیستم می تواند صحنه های جرم و جنایت بالقوه تا حداکثر 200 مترمربعی خود را مشخص کند و نیز به هر موقعیت سطح خطری هم اختصاص می دهد.
سیستم هیتاچی که شرکت برای استفاده آن در اداره های آگاهی برنامه ریخته است، دو نگرانی اساسی به همراه دارد: 1) دقت این سیستم چگونه خواهد بود و 2) اگر سیستم به صورت ناعادلانه افراد بی گناه را بعنوان مجرم معرفی کند، چه اتفاقی می افتد؟
برای حل مشکل اول، شرکت قول می دهد که نتایج محاکمه را در دسترس عموم قرار دهد تا افراد نیز بتوانند خود، تصمیم گیری کنند و در مورد مشکل دوم، مدیران هیتاچی می گویند که از آنجایی که سیستم مجهز به افسرانی با اطلاعات کافی است که حتی نیازی به سوءظن هم ندارند، بنابراین تمایلات جانبدارانه پلیس کاهش خواهد یافت.

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید