نسخه جعلی اپلیکیشن دولت همراه، دستاویز جدیدی برای سو استفاده از اطلاعات کاربران

نسخه جعلی اپلیکیشن دولت همراه، دستاویز جدیدی برای سو استفاده از اطلاعات کاربران

یکی از راه‌های ثبت نام کارت سوخت، استفاده از اپلیکیشن دولت همراه است؛ اما اخیرا نسخه‌های جعلی این اپلیکیشن در حال انتشار است.

فرآیند ثبت نام کارت سوخت و تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت از 5 آذرماه آغاز شده است. این فرآیند هم مانند بسیاری دیگر از روال‌های دولتی اخیر، به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد. دولت برای این کار وب سایت دولت همراه با آدرس https://www.mob.gov.ir و همچنین اپلیکیشن دولت همراه را در اختیار کاربران قرار داده است.

حالا به نظر می‌رسد اپلیکیشن دولت همراه هم به دست‌آویزی برای سو استفاده از افراد تبدیل شده است. به گزارش مرکز ماهر، برخی از افراد در تعدادی از کانال‌های تلگرامی و برخی از شبکه‌های اجتماعی دیگر، نسخه‌های جعلی از اپلیکیشن دولت همراه را منتشر کرده‌اند. گویا این اپلیکیشن‌های جعلی می‌توانند گوشی کاربر را آلوده کرده و به اطلاعات آن دسترسی داشته باشد.

توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان از منابع ناشناس نسبت به دانلود اپلیکیشن دولت همراه اقدام نکنید؛ بلکه تنها از منابع معرفی شده این برنامه را دانلود کنید.

نمونه انتشار نسخه جعلی اپلیکیشن دولت همراه

نمونه انتشار نسخه جعلی اپلیکیشن دولت همراه 

منابع معتبر دانلود اپلیکیشن دولت همراه

نسخه اندرویدی:

 

نسخه iOS:

 

مقالات مرتبط: 

ثبت نام کارت سوخت و تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت آغاز شد

جدول زمان‌بندی ثبت نام کارت سوخت به همراه پاسخ‌گویی به مشکلات در ثبت نام

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

منبع خبر: مرکز ماهر

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

بنده فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر