آیفون XR بهترین دوربین در بین گوشی‌های تک دوربینه را دارد

آیفون XR بهترین دوربین در بین گوشی‌های تک دوربینه را دارد

آیفون XR با به دست آوردن نمره 101 در آزمون DxoMark، بهترین گوشی از نظر دوربین در بین گوشی‌های تک دوربینه شد.

آیفون XR گوشی مقرون به صرفه اپل بود که چندی پیش و در کنار آیفون XS و آیفون XS Max رونمایی شد.

آیفون XR از دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی بهره می‌برد که حالا در آزمون DxOMark توانسته است نمره کلی 101 را بدست بیاورد و به این ترتیب عملکرد آن نسبت به دوربین تمامی گوشی‌های تک دوربینه، بهتر باشد. البته اگر بخواهیم به جایگاه آیفون XR در بین تمامی گوشی‌های هوشمند نگاه کنیم، این گوشی جایگاه هفتم را به خود اختصاص داده است و در این جدول بالاتر از گلکسی اس 9 پلاس و شیائومی Mi8 قرار گرفته است. در جدول زیر رتبه‌بندی گوشی‌های هوشمند از نظر دوربین که توسط آزمون DxOMark انجام شده است را می‌بینید:

رتبه بندی دوربین گوشی‌ها از نظر آزمون DxoMark

رتبه بندی دوربین گوشی‌ها از نظر آزمون DxoMark

 

طبق بررسی‌های DxoMark، دوربین گوشی آیفون XR از نظر عکس‌برداری نمره 103 را بدست آورده است اما در بخش فیلم برداری به کسب نمره 96 بسنده کرده است. به این ترتیب نمره کلی آن 101 شده است.

بنا به بررسی‌ها، دوربین آیفون XR از نظر عملکرد در سطح بسیار خوبی قرار دارد. به صورت جزیی‌تر می‌توانیم بگوییم این دوربین قادر است در شرایط نوری مختلف تصاویر خوبی را به ثبت برساند. همچنین در فوکوس خودکار، کاهش نویز و حفظ جزییات تصویر نیز بسیار قوی عمل می‌کند. با این وجود به دلیل کمبود لنز تله فوتو، زوم این دوربین چندان راضی کننده نیست و همانطور که در نمره‌ها می‌بینید، نمره زوم دوربین این گوشی 35 است.

نمره دوربین گوشی آیفون XR از نظر آزمون DxoMark

نمره دوربین گوشی آیفون XR از نظر آزمون DxoMark

 

 

مقالات مرتبط:

معرفی بهترین گوشی‌ های 2018

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید. 

0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر