جریمه 74 میلیارد ریالی شرکت واردکننده گوشی سامسونگ به دلیل گران‌فروشی

جریمه 74 میلیارد ریالی شرکت واردکننده گوشی سامسونگ به دلیل گران‌فروشی

یک شرکت واردکننده گوشی سامسونگ به دلیل گران‌فروشی، 74 میلیارد ریال جریمه شد.

موضوع گوشی‌های هوشمند و افزایش قیمت نجومی آن‌های مدت‌ها به درگیری برای عموم مردم ایران تبدیل شده بود. وارد نشدن گوشی از یک سو و افزایش ارزش دلار از سوی دیگر علت این گرانی‌ها بود، اما تخلف و گران‌فروشی فروشندگان بیش‌ از هر چیزی به این گرانی‌ها دامن زده بود.

حالا محمد علی اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران، حالا بار دیگر از یک گران‌فروشی خبر داده است. گویا شرکتی خصوصی با استفاده از ارز دولتی اقدام به وارد کردن گوشی‌های سامسونگ کرده است اما این گوشی‌ها را با قیمت بالاتر از قیمت واقعی به فروش رسانده است.

این شرکت خصوصی از گران‌فروشی 26 هزار و 82 گوشی سامسونگ، سودی قابل توجه را به دست آورده است اما حالا این شرکت به میزان دو برابر سودی که از این گران‌فروشی به دست آورده، جریمه شده است و باید مبلغ 74 میلیارد و 988 میلیون و 138 هزار و 124 ریال را به عنوان جریمه به صندوق دولت بپردازد.

اگر شما هم در دام گران‌فروشی موبایل افتاده‌اید می‌توانید شکایت خودتان را از طریق سامانه پیامکی 300000135 و یا شماره 124 ثبت و پیگیری کنید.

 

در دنیای فناوری ایران چه می‌گذرد:

از هم‌اکنون در آسان پرداخت: تراکنش موبایلی فقط با کارت بانکی هم‌نام با سیم کارت ممکن است

دولت الکترونیک این بار باعث حذف 35 میلیون قبض کاغذی می‌شود

۱۰۰۰ سیم‌کارت ویژه کودکان و نوجوانان با اینترنت پاک توزیع شد

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید. 

منبع خبر: ایرنا

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

بنده فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


2 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

بیلب

پنجشنبه, 27 دی 1397

آخ جون 740 میلیون تومن رسید. آقازاده ها میتونن برای تعطیلات عید برنامه ریزی کنن برای سفر به کشورهای خارجی و صفا سیتی.

پاسخ

مصطفی

جمعه, 28 دی 1397

این رو همه می دونند که دولت خودش دست این ها رو باز گذاشته تا بتونه از جریمه به نفع جیب خودش بهره برداری کنه. یعنی در واقع خود دولت به مردم ایران گران فروشی کرده.

پاسخ

ثبت نظر