طرح آزمایشی روسیه برای قطع ارتباط با شبکه جهانی اینترنت در دست اجرا

طرح آزمایشی روسیه برای قطع ارتباط با شبکه جهانی اینترنت در دست اجرا

طرح آزمایشی روسیه برای قطع ارتباط با شبکه جهانی اینترنت در دست اجرا است؛ چیزی که احتمالا شبیه به داستان رزمایش قطع اینترنت است.

رزمایش قطع اینترنت را حتما به یاد دارید، موضوعی که اوایل بهمن ماه بود که مطرح شد و قرار شد تا به مدت 2 ساعت پذیرندگانی که سرورهای خارجی داشتند امکان ارائه سرویس مبتنی بر کارت را داشته باشند. وزیر ارتباطات از این اتفاق با هدف بررسی تاب آوری زیر ساخت‌های حیاتی کشور یاد کرد و اتفاقا این نام رزمایش قطع اینترنت را فجیع‌ترین عبارتی عنوان کرد که برای ضایع کردن یک موضوع مهم می‌شد استفاده کرد.

 

روسیه هم به دنبال استقلال اینترنت است

حالا به نظر می‌رسد روسیه برنامه‌ای مشابه در دست اجرا دارد. گویا اپراتورهای اصلی روسیه تصمیم دارند به صورت آزمایشی ارتباط روسیه و اینترنت جهانی را قطع کنند. دلیل اصلی این کار سنجش قانونی است که سال گذشته در پارلمان روسیه تصویب شد و بنا به این قانون، تامین‌کنندگان اینترنت در روسیه بایستی استقلال شبکه این کشور را تضمین می‌کردند تا در مواقع اضطراری، امکان قطع ارتباطات اینترنت روسیه و شبکه جهانی وجود داشته باشد. بعلاوه اپراتورها باید از نظر فنی شرایطی را فراهم کنند که بتوان در صورت قطع ارتباط جهانی، ارتباطات درون روسیه همچنان حفظ شود.

برنامه‌های روسیه به اینجا ختم نمی‌شود بلکه همه ترافیک‌های اینترنتی روسیه باید از مسیری عبور داده شود که کاملا برای سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه قابل مشاهده باشد. حتی به نظر می‌رسد روسیه برای حفظ استقلال کشور در موضوع خاص اینترنت همه‌جانبه عمل کرده است و گذشته از این موارد حتی یک نسخه پشتیبان از DNS هم آماده کرده است.

روسیه به تازگی به فکر اجرای این طرح نیفتاده و حالا به نظر می‌رسد که تا سال 2020 این پروژه به سرانجام رسیده و بیش از 95 درصد مسیرهای اینترنت روسیه داخلی شود.

 

اخبار مرتبط:

رزمایش قطع اینترنت؛ قطع دسترسی خدمات بانکی به سرورهای خارجی، داستانی که دائمی خواهد شد

انتقاد شدید رئیس جمهور از داستان فیلترینگ

حجم بسته‌های اینترنت، با ثابت ماندن قیمت، 10 درصد افزایش یافت

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید. ​​​​​​​

منبع خبر: zdnet

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

بنده فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


4 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

میلاد

سه شنبه, 23 بهمن 1397

با اینترنتهای ماهواره ای آمریکا چیکار میکنید اونوقت؟ دیکتاتور هیچ جوری نمیتونه دووم بیاره ...

پاسخ

ali

چهارشنبه, 24 بهمن 1397

کلا کشور های غیر مردمی و ظالم از آزادی اطلاعات میترسند.

پاسخ

reza

چهارشنبه, 24 بهمن 1397

انحصارگری که آمریکا سر دنیا آورده از دیکتاتوری هم بدتر است .
خود آمریکا دیکتاتور پرور است .
سیستم انتخاب رییس جمهورری آمریکا ، فشل و پر نقص است .

پاسخ

سیلیسل

چهارشنبه, 24 بهمن 1397

فعلا که ماهوارش ترکید و پروژش شکست خورد
ما اینترانت ملی میخوایم

پاسخ

ثبت نظر