توافق گوگل و مایکروسافت بر سر ثبت اختراعات

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 9 مهر 94 ساعت: 19:39:59

دو غول بزرگ تکنولوژی، مایکروسافت و گوگل در یک حرکت تاریخی، بیانیه ای صادر کردند با این محتوا که این دو شرکت به یک توافق بر سر 18 موضوع مربوط به اختراعات و امتیازهای انحصاری شرکت های خود رسیده اند. از دیگر نشانه های کم کردن آتش جنگ در دنیای گوشی های همراه، این است که شرکت ها گفته اند که پایانی بر دعواهای دادگاهی بر سر تکنولوژی های مختلف خواهند گذاشت.

تکنولوژی هایی مانند گوشی های موبایل، wifi و امتیازات انحصاری که در کنسول بازی ایکس باکس مایکروسافت و دیگر محصولات ویندوزی استفاده می شود.
این توافق نامه تمام دعاوی حقوقی بر سر موتورولا را که سال گذشته گوگل آن را به لنوو فروخت، پایان خواهد داد. مایکروسافت و گوگل ساخت محصولات و رقابت با یکدیگر را ادامه خواهند داد که شامل موتورهای جستجو و دستگاه های موبایل می شود و این توافق نامه مانع هیچ دعوای حقوقی در بین آنها نخواهد شد.
شرکت ها در این توافق نامه گفته اند: "گوگل و مایکروسافت برای همکاری بر سر امتیازهای انحصاری با یکدیگر توافق کرده اند و انتظار می رود که در آینده نیز برای سودرسانی بیشتر به کاربران و خریداران، در زمینه های مختلف با یکدیگر کار کنند." قراردادهای مالی موجود در این توافق، برای کاربران فاش نشده است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید