شرکت فناوری IBM، سامانه‌ی رایانه‌ای هوش مصنوعی واتسون را تعمیم می‌دهد

   
نام نویسنده:
 شنبه 11 مهر 94 ساعت: 09:09:25


از زمان شروع توسعه‌ی پلت‌فرم واتسون، هزاران نفر از این تکنولوژی جدید به شیوه‌های مختلف و منحصر به فرد استفاده کرده‌اند؛ و از این مجموعه خیلی‌ها بدون اینکه تجربه‌ای جدی به عنوان یک برنامه‌نویس و یا متخصص اطلاعات، داشته باشند، به موفقیت‌های جدی و بزرگ رسیده‌اند. به گفته‌ی سخنگوی شرکت IBM، با توسعه‌ی سامانه‌ی واتسون و قابلیت‌ها و کاربردهای آن، قدرت اطلاعات، ابداعات و نوآوری‌های مربوط به آن فراگیرتر می شود.
رابط‌های برنامه‌نویسی نرم‌افزار جدید که در دسترس توسعه‌دهندگان است شامل رابط‌ برنامه‌نویسی نرم‌افزار برایزبان طبیعی است که توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا برای برنامه‌های کاربردی خود رابط زبان طبیعی ایجاد کنند. باید اشاره کرد که این سرویس‌های جدید میتواند سوالهایی که توسط یک مامور به صورت زنده پاسخ داده میشوند را پاسخگو باشند. علاوه بر این قادر هستند برای دسته‌بندی ورودی متنی، در قالب سوالات تضمین کیفیت، متن پیامک و یا توییت، مقصود و منظور پیام‌ها را تفسیر کنند. در این زمینه می توان به رابط برنامه‌نویسی نرم‌ افزار"متن به سخن" و "سخن به متن" هم اشاره کرد.این رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار به توسعه‌دهندگان این اجازه را میدهد که برنامه‌های کاربردی موبایل را در بسیاری زبانهای جدید مثل ژاپنی، اسپانیایی، پرتغالی برزیل و ماندارین توسعه دهند.  
باید اشاره کرد که شرکت IBM، مرتبط با این سامانه، سرویس جدیدی توسعه داده است که میتواند برای آنالیز تصاویر و ویدیوهای رسانه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار بگیرد. به علاوه قادر است در مورد علایق مشتری اطلاعات کسب کند.
شرکت آی‌بی‌ام، دو واحد اختصاصی تجاری ایجاد کرده است تا قدرت و توانایی علوم شناخت را به دنیای کامپیوتر وارد سازد.سامانه‌ی رایانه‌ای هوش مصنوعی واتسون، تکنولوژی‌های شناختی را از طریق ابر رایانشی به توسعه‌دهندگانی که در صنایع مختلف مشغول به کار هستند عرضه کرده است. واتسون، ابر کامپیوتر هوشمند و میلیارد دلاری شرکت  IBM است. که قدرت پردازشی فوق العاده‌ای دارد. قابلیت‌های ویژه واتسون به همراه هوش مصنوعی‌ اش اجازه مطالعه محتوا،جمع‌آوری و استفاده از ابر داده‌ها،پردازش موازی سریع و بیان اطلاعات را به آن داده است. این در حالی است که پروژه‌ی "واتسون هلث" توسعه داده شده است تا بینش جدیدی در زمینه‌ی مراقبت‌های پزشکی برای سرویس‌دهندگان و محققان فراهم کند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید