تلگرام طلایی و هاتگرام از نظر گوگل مشکوک شناخته شدند

تلگرام طلایی و هاتگرام از نظر گوگل مشکوک شناخته شدند

تلگرام طلایی و هاتگرام از نظر گوگل مشکوک شناخته شدند و احتمال حذف آن‌ها از گوگل پلی وجود دارد.

هاتگرام و تلگرام طلایی، دو برنامه‌ای بودند که بعد از فیلترینگ تلگرام در بین کاربران ایرانی به شدت طرفدار پیدا کردند. این دو برنامه که تکلیف نامشخصی در ایران داشتند و بارها مهلت فیلترینگ آن مشخص شد اما به اجرا نرسید، حالا از سمت گوگل پلی مشکوک شناخته شده و اجازه نصب آن‌ها به کاربران داده نمی‌شود.

گویا گزارشاتی که به گوگل داده شده است باعث تصمیم اخیر گوگل شده است و در حال حاضر Google play Protect اخطار مشکوک بودن این دو نرم افزار را می‌دهد. حتی برخی از کارشناسان معتقدند که به زودی این دو اپلیکیشن از گوگل پلی حذف خواهند شد.

قبل از این اتفاق وزیر ارتباطات و همچنین مرکز ماهر هم درباره ناامن بودن تلگرام طلایی و هاتگرام توضیحاتی داده بودند. مشکل اصلی این دو برنامه‌ی جایگزین تلگرام درواقع ارتباط‌ با سرورهای خارجی برای گرفتن پروکسی و تبلیغات است.

به هر ترتیب باید منتظر تصمیم بعدی گوگل در مورد این دو برنامه باشیم تا ببینیم که آیا هاتگرام و تلگرام طلایی دوباره در دسترس کاربران قرار می‌گیرند و یا اینکه این دوباره به صورت کامل از گوگل پلی حذف خواهند شد.

 

اخبار مرتبط:

محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در ایران کدامند؟ تلگرام همچنان پیشتاز است

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید. 

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر