بدترین زبان‌های برنامه نویسی که در سال 2019 نباید به سراغشان بروید

بدترین زبان‌های برنامه نویسی که در سال 2019 نباید به سراغشان بروید

بدترین زبان‌های برنامه نویسی که در سال 2019 نباید به سراغشان بروید کدامند؟

اگر تصمیم به یادگیری زبان برنامه نویسی گرفته‌اید، احتمالاً به دنبال بهترین زبان برنامه‌نویسی می‌گردید اما شاید بهتر باشد قبل از آن بدترین زبان‌هایی را بشناسید که یادگیری‌شان این روزها جز تلف کردن وقت سود دیگری ندارد.

برخلاف وب سایت‌های زیادی که هر ساله لیست بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی را منتشر می‌کنند، چند سالی است که وب سایت codementor برعکس، لیست بدترین زبان‌های برنامه نویسی را ارائه می‌دهد. فاکتورهایی که codementor برای این رتبه‌بندی در نظر می‌گیرد استقبال جامعه برنامه نویسی از زبان‌ها، رشد آن‌ها و بازار کارشان است.

 

بدترین زبان‌های برنامه نویسی 2019

وب سایت codementor بر اساس سه فاکتوری که در بالا گفتیم، بدترین زبان‌های برنامه نویسی را رتبه‌بندی کرده است و در مجموع 5 زبان برنامه نویسی زیر بدترین زبان شناخته شده است:

  • Elm
  • coffeeScript
  • Erlang
  • Lua
  • Perl

جالب اینجاست که در این لیست 20 عددی، زبان برنامه نویسی C# در رتبه آخر قرار دارد.

بدترین زبان‌های برنامه نویسی در سال 2019

بدترین زبان‌های برنامه نویسی در سال 2019

 

تغییر رتبه‌بندی بدترین زبان‌های برنامه نویسی از سال 2018 تا 2019

اگر نگاهی به لیست بدترین زبان‌های برنامه نویسی در سال 2018 و 2019 بیندازیم، متوجه بهبود وضعیت برخی زبان‌ها و در مقابل تنزل شدید برخی دیگر هستیم.

زبان‌های Dart، Ruby و Objective-C زبان‌هایی هستند که در این یک سال گذشته بیشترین رشد را داشته‌اند. در مقابل زبان Elm در یک سال گذشته از رتبه 8 به رتبه 1 رسیده و عنوان بدترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2019 را بدست آورده است.

تغییرات رتبه‌بندی بدترین زبان برنامه نویسی از سال 2018 تا 2019

تغییرات رتبه‌بندی بدترین زبان برنامه نویسی از سال 2018 تا 2019

 

دلیل رشد زبان برنامه نویسی Dart

سال گذشته و دقیقاً در همین زمان بود که فریم ورک ساده گوگل فلاتر (Google’s Flutter) معرفی شد و جان دوباره‌ای به زبان Dart داد. به لطف همین فریم ورک، Dart از نظر رشد و ترند شدن در بازار برنامه نویسی بهترین زبان شناخته شده است اما همچنان از نظر بازار کار رتبه اول (بدترین وضعیت ممکن) را دارد. البته اصلاً بعید نیست که این زبان از نظر بازار کار هم به زودی رشد داشته باشد.

 

 

اخبار مرتبط:

اگر قصد دارید برنامه نویسی یاد بگیرید باید با این اصطلاحات آشنا شوید

وب سایت W3Schools، مرجعی ساده، رایگان برای آموزش زبان‌های برنامه نویسی تحت وب

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

بنده فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر