سیستم های شبکه ای قدرتمند Cisco

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 12 مهر 94 ساعت: 07:05:58


Cisco CEO Chuck Robbins در یک پست اینترنتی از جزئیات این قرارداد پرده برداشته و ادعا کرده است که این شرکت بایستی تکنولوژی های پیشرفته و نیز خدمات متنوع را در زمینه زیرساخت های فن آوری اطلاعات شامل : فضای ابری ، پایگاه داده ای ، شهر های هوشمند و داده های بزرگ را در اختیار طرف قرارداد خود قرار بدهد . تحلیلگر مشهور Matthew Robison گفته است که این معامله پیرو قاعده ای نیز خواهد بود . وی همچنین اضافه می کند : " ما به دنبال این هستیم که ببینیم آیا هیچ گرایشی از طرف شرکت های بزرگ امریکایی برای خرید سهام مشترک و اجرای کار های مشترک وجود دارد یا نه . کار هایی که راه کار انجام امور در کشور چین هستند " .
Robbins در همین راستا گفته است که او از اطلاع رسانی این اتفاقات در جریان ریاست Xi در هشتمین نشست چینی - امریکایی Internet Industry Forum بسیار خوشحال بوده است و امیدوار است که درآمد شرکت Cisco طی این فعالیت بزرگی که در کشور چین آغاز کرده است بسیار خوب خواهد بود .
وی در نوشته های خود آورده است : " من بسیار خوش بین هستم که همکاری با Inspur به این حرکتی که ما در تجارت در چین می بینیم ، شتاب خواهد داد . امروز کشور چین حدود 3 درصد از تجارت ما را تشکیل می دهد و با داشتن دومین اقتصاد برتر جهان می تواند به ما کمک بکند و ما پتانسیل افزایش این معاملات در طی زمان را در هر دو طرف مشاهده می کنیم " .
Robbins به نتایج fourth-quarter در چین نیز اشاره کرد و گفت : " بسیار دلگرم کننده تر از quarter های موجود طی دو سال اخیر است " .در ماه ژوئن شرکت Cisco از امضای قرارداد 10 میلیارد دلاری " ارتقاء توسعه تکنولوژی سطح بالا در چین " خبر داد . موافقت نامه هایی هم با رویکرد توجه بر نوآوری و نیز اهمیت تحصیلات در دانشگاه های علوم کاربردی توسط سازمان ملی عمران چین و نماینده اصلاحات به امضا رسید .
 Inspur در سال گذشته به دور از IBM در زمانی شرکت امریکایی با همکاری چینی ها و Inspurدر تشکیل شرکت مشترک موافقت نمود ، کار هایی را برای ورود به بازار تجارت چین به انجام رساند و در واقع در این مسیر مبارزاتی را انجام داد .
اما همانطور که می دانید فروش های شرکت Cisco در کشور چین طی سال های اخیر دچار مشکلاتی شده است . علت آن هم دقیقا بر می گردد به تغییرات اساسی که به دلیل گفته های ادوارد اسنودل ( کارمند پیشین آژانس امنیت ملی امریکا ) در رابطه با جاسوسی ها و ترفند های جاسوسی امریکا از سایر ملت ها ، صورت گرفته است . ادوارد اسنودل در این گفته ها روشن می کند که چگونه ایالات متحده و سازمان NSA با قرار دادن دستگاه های شنود ساخت خود در درون روتر ها و صادر کردن آن به کشور های مورد معامله ، از آنها جاسوسی می کند . البته وی نام هیچ شرکتی را صراحتا به زبان نیاورده است .چین همچنین یک برنامه ای هم در رابطه با تحکیم بخش های فن آوری ملی خود راه اندازی کرده است و هدف آن هم رساندن شرکت های داخلی خود به سطح جهانی است تا بتوانند با امکاناتی برابر در برابر سایر کشور ها به رقابت بپردازند . این برنامه شامل شرکت های فنی بزرگ Silicon Valley نیز می شود .
کشور چین در زمینه گرفتن قدرت معاملاتی بالا ، برای شرکت های فنی امریکایی یک بازار کلیدی بزرگ و مهم می باشد .شرکت Intel هم با شرکت های بزرگ گوشی سازی چینی مانند Rockchip و Spreadtrum تفاهم نامه های همکاری مشترک امضا کرده است . Hewlett-Packard در یک معامله 2.3 میلیارد دلاری ، 51 درصد در سرور چینی خود فروش کرده است : این معاملات شامل داد و ستد هایی در بخش های فنی و ذخیره سازی بود که از طرف آنها به Tsinghua Holdings داده شده است . ( Tsinghua Holdings شعبه سرمایه گذاری دولتی دانشگاه Tsinghua می باشد . ) مدیر عامل Meg Whitman نیز خواستار همکاری شرکت HP شده است و این چنین گفته است : " بدون ترس برای فتح چین حرکت می کنیم " .

Xi در روز های اخیر در بندر سياتل ( در ايالت واشنگتن  امريكا ) با مسئولان شرکت ها معتبر فنی امریکایی مثل مدیر عامل Apple ، Tim Cook و موسس مایکروسافت Bill Gates و مدیر عامل Satya Nadella دیدار داشته است .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید