آیا لپ‌تاپ‌های ویندوزی هواوی از تحریم مایکروسافت در امان می‌ماند؟

آیا لپ‌تاپ‌های ویندوزی هواوی از تحریم مایکروسافت در امان می‌ماند؟

آیا لپ‌تاپ‌های ویندوزی هواوی از تحریم مایکروسافت در امان می‌ماند؟

جنگ تجاری بین آمریکا و چین مدتی است که خبرساز شده است و تصمیم گوگل درباره مسدودسازی دریافت به‌روز‌رسانی‌های اندروید برای گوشی‌های هواوی، بیشتر به این ماجرا دامن زده است.

علاوه بر گوگل، کمپانی‌های آمریکایی دیگری همچون اینتل و کوالکام هم کشور چین را تحریم کرده‌اند. مایکروسافت اما در جریان این تحریم‌ها و نگرانی‌ها، سکوت کرده است.

همین سکوت مایکروسافت باعث شده است که بسیاری از کاربرانی که لپ تاپ‌های چینی دارند، نگران باشند که مایکروسافت دیگر به‌روزرسانی‌های امنیتی و عمده را برای دستگاه‌هایشان عرضه نکند. وب سایت تکرادار در همین رابطه با مایکروسافت گفت و گویی را انجام داده اما سخنگوی مایکروسافت از پاسخ صریح کناره‌گیری کرده و تنها به گفتن جمله "ما چیزی برای به اشتراک گذاشتن نداریم" اکتفا کرده است.

مسئله اینجاست که تحریم‌های صورت گرفته از سوی گوگل، اینتل و... از سمت آمریکا هدایت می‌شوند بنابراین این نگرانی که ممکن است مایکروسافت هم رویکرد مشابهی را اتخاذ کند و برای لپ تاپ‌های ویندوزی چینی مشکل ایجاد شود، اصلاً دور از انتظار نیست.

 

نظر شما درباره این موضوع چیست؟

 

 

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر