ویندوز را فراموش کنید؛ مایکروسافت سیستم عاملی مدرن را ارائه خواهد کرد

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 9 خرداد 98 ساعت: 15:00:00

چندی است که شایعاتی درباره سیستم عامل جدید مایکروسافت به گوشی می‌رسد اما تا کنون به صورت رسمی مایکروسافت وجود این سیستم عامل جدید و مدرن را تایید نکرده است.

حالا اما در جریان رویداد کامیپوتکس 2019، نیک پارکر، معاون امور مشتریان مایکروسافت ذره‌ای از دید مایکروسافت به این سیستم عامل مدرن را فاش کرده است اما همچنان هیچ اشاره‌ای به نام آن نشده است. با این وجود به هر حال پارکر صراحتا اشاره کرده است که مایکروسافت با عرضه یک سیستم عامل مدرن، خود را برای ارائه نسل جدیدی از دستگاه‌ها آماده می‌کند که قابلیت‌هایی همچون به‌روزرسانی یکپارچه نیاز دارند و این قابلیت توسط سیستم عامل مدرن فراهم می‌شود.

 

به‌روزرسانی یکپارچه چیست؟

با روند به‌روزرسانی‌های ویندوز 10 همه ما آشنا هستیم اما به‌روزرسانی یکپارچه‌ای که مد نظر مایکروسافت است، با این روند کاملا متفاوت است. درواقع به‌روزرسانی یکپارچه به صورت نامحصوص و در پس زمینه سیستم عامل انجام خواهد شد. این چنین به‌روزرسانی چالش‌های خاص خود را دارد برای نمونه حین انجام به‌روزرسانی یکپارچه نباید هیچ اختلالی در استفاده کاربر از سیستم عامل ایجاد شود. درواقع به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارید این ویژگی را از سیستم عامل کروم تقلید کند.

 

سیستم عامل مدرن مایکروسافت؛ ایده‌ها و ادعاها

به ادعای مایکروسافت، این سیستم عامل مدرن به صورت پیش‌فرض ایمن است و هیچ آسیب‌پذیری ندارد. دلیل این ادعا این است که سیستم عامل در محیطی کاملا جداگانه قرار خواهد داشت و پردازش اطلاعات هم به صورت جدا از اپلیکیشن‌ها انجام خواهد شد. با این اوصاف به نظر می‌رسد که با یک سیستم عامل مبتنی بر فضای ابری مواجه هستیم.

از سوی دیگر مایکروسافت می‌خواهد که این سیستم عامل از اتصالات 5G هم بهره ببرد و همچنین قلم نوری، صوت و لمس و حتی نگاه هم در این سیستم عامل پشتیبانی شود.

 

اخبار مرتبط:

ویندوز 11، بازگشتی به دنیای ویندوز XP؛ آیا منتظر این ویندوز باشیم؟

آموزش نصب اپلیکیشن Your Phone در ویندوز 10

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام همراهی کنید.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • ali
    2019-06-02 13:46:28

    مایکروسافت هنوز ویندوز 10 کاملا باگ هاشو رفع نکرده می خواد یگ سیستم عامل دیگه بسازه در نظر من اینا دنبال پولن از بقیه پول بکنن هر یگ یگ سیستم عامل معرفی می کنن و یگ چیز بهش اضافه می کنن

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید