آیدا؛ اولین ربات انسان نمای نقاش دنیا

آیدا؛ اولین ربات انسان نمای نقاش دنیا

هوش مصنوعی ربات‌ها را روز به روز بیشتر شبیه به انسان‌ها می‌کند. این بار می‌خواهیم یک ربات نقاش را به شما معرفی کنیم. آیدا ربات نقاش مبتنی بر هوش مصنوعی است که به لطف یک دوربین که درون بدنش قرار دارد و بازوی رباتیک، نقاشی‌های زیبایی را می‌کشد. این ربات نقاش، حرفه‌ای‌تر از چیزی است که تصور کنید. این ربات اولین ربات واقع‌گرایانه‌ای است که می‌تواند از انسان زنده پرتره بکشد.

آیدا

 

برگزاری نمایشگاه نقاشی ربات آیدا


این ربات نقاش به اندازه‌ای حرفه‌است که قرار است به زودی نمایشگاه نقاشی‌های خود را در آکسفورد و با نام Unsecured Futures برپا کند. آیدا در این نمایشگاه قرار است مجموعه‌ای از نقاشی‌هایی که با کمک هوش مصنوعی و الگوریتم‌هایی که در همین دانشگاه توسعه یافته‌اند را به نمایش بگذارد.

 

نحوه عملکرد دست رباتیکی آیدا


دست رباتیک آیدا برای کشیدن نقاشی، از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. درواقع با محاسبه یک مسیر مجازی بر اساس چیزی که در مقابلش می‌بیند و تفسیری که از آن دارد، حرکت می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:

سوفیای کوچک؛ رباتی عروسکی که به کودکان برنامه نویسی آموزش می‌دهد

ربات نانوا، بخشی جذاب از نمایشگاه CES 2019 که جایگزین انسان‌هاست

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید. 

 

 

منبع خبر: dailymail

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر