ده میلیون کاربر اندروید گول اپلیکیشن آپدیت سامسونگ را خوردند

   
نام نویسنده:
 شنبه 15 تیر 98 ساعت: 21:00:00


کاربران معمولاً اپلیکیشن‎هایی که ادعا می‎کنند عملکرد دستگاه آن‎ها را ارتقا می‎دهد را دانلود می‎کنند، حتی اگر ادعای آن اپلیکیشن غیرمنطقی باشد. با این که گوشی‎ها هوشمندتر شده‎اند اما به نظر می‏رسد که بسیاری از کاربران هنوز ‎خیلی باهوش نیستند. بنا به گزارش شرکت امنیتی CSIS، ده میلیون کاربر اندروید یک اپلیکیشن به اسم «Updates for Samsung» را دانلود کرده‎اند که قرار بود آپدیت‎ها را روی دستگاه اجرا کند. 

سامسونگ آپدیت


این اپلیکیشن نه تنها آپدیتی ارائه نمی‎داد بلکه از کاربران درخواست پول نیز می‎کرد. Updates for Samsung نه تنها از کاربر می‎خواست که اطلاعات کارت اعتباری خود را در اختیار توسعه دهندگان دهند، بلکه یک هزینه‌ی عضویت یک ساله با قیمت 35 دلار نیز از آن‎ها می‎گرفت. به طور خلاصه، فهمیدن این که هدف این اپلیکیشن کلاهبرداری است اصلاً کار دشواری نیست. 
این اپلیکیشن درحالی که به کاربران اجازه‎ی دانلود سفت‎افزارها را می‎داد اما در میانه‎ی کار دانلودها متوقف می‎شدند. البته تقصیر گوگل استور نیز هست که اجازه داده چنین اپلیکیشنی در پلی استور باشد. درحالی که تعداد اپلیکیشن‎های موجود در گوگل پلی استور بسیار بیشتر از اپل استور است اما امنیت آن نیز بسیار پایین‎تر است. 

 

بیشتر بخوانید:

دولت ترامپ در صدد ممنوعیت رمزنگاری دو طرفه در پیام رسان‎‌هاست

نرم‎افزار امنیتی دل خودش دچار شکاف امنیتی است

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

 

 

منبع: mspoweruser

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • unknown
    2019-07-07 15:21:31

    "درحالی که تعداد اپلیکیشن‎های موجود در گوگل پلی استور بسیار بیشتر از اپل استور است اما امنیت آن نیز بسیار پایین‎تر است. "این حرف نویسنده مسخره است انگار یادتون رفته که از سال 2017 تا 2018 نزدیک به دو برابر بیشتر گوشی های اپل دچار ویروس هایی از نظیر نصب برنامه های مختلف شده بودن یا انگار یادتون رفته جاسوسی اپل از کاربرانش که تایید شده تمام متخصص ها و مامور های فراری سیا هستش ! (نمونش افشاگری ادوارد اسنودن) درکل اندروید هر چی باشه به مراتب برتری کاملی نسبت به سیستم محدود و بی درو پیکره ios داره که هم ویروسی میشه هم لگ و باگ داره و هم شنود میشه درش ! و پشت محدودیت های بیشماری پنهانش کردن !

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید