پاسخ وزیر ارتباطات به توییت ترامپ : ماهواره ناهید اینجاست

پاسخ وزیر ارتباطات به توییت ترامپ : ماهواره ناهید اینجاست

پاسخ وزیر ارتباطات به توییت ترامپ : ماهواره ناهید اینجاست.

چندی پیش شاهد انتشار خبری از سوی رسانه‌های خارجی بودیم که از پرتاب ناموفق ماهواره مخابراتی ناهید خبر می‌داد. این خبر صحت نداشت و از این رو وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به توییت ترامپ توضیح داد که هنوز این ماهواره برای پرتاب تحویل وزارت دفاع نشده است.

برای رفع این ابهامات بازدیدی از پژوهشگاه فضایی ایران صورت گرفت که وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران و همچنین خبرنگاران در آن حضور داشتند تا آخرین وضعیت ماهواره ناهید مشخص شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران درباره شایعاتی که در مورد ماهواره ناهید گفته می‌شود چنین توضیح داد:

ماهواره ناهید اینجاست و هنوز برای پرتاب تحویل وزارت دفاع نشده است. اگر آقای ترامپ می‌گوید در انفجار این ماهواره از پایگاه فضایی سمنان نقشی نداشته اما بداند پس از تجاوز به حریم سرزمین ایران، نیروهای مسلح ما پهپاد آن‌ها را سرنگون کردند.
اگر تصویر باکیفیت دارند با انتشار تصویر لحظه اصابت پهپاد با راکت ایرانی، کروکی نقطه دقیق اصابت را به افکار عمومی جهان بگویند.

همچنین وزیر ارتباطات در مورد اخبار انفجار سکوی پرتاب این ماهواره گفت:

جزئیات این اتفاق باید از سوی وزارت دفاع اعلام شود اما آنچه می‌دانیم این است که ماهواره ناهید همچنان در حال آماده سازی در پژوهشگاه فضایی ایران است.

 

اخبار مرتبط:

آذری جهرمی : گوشی‌های ایرانی با قابلیت نصب سیستم عامل بومی و قیمت 1.5 میلیون در راه هستند 

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

بنده فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر