CCleaner در لیست سیاه مایکروسافت قرار گرفت

CCleaner در لیست سیاه مایکروسافت قرار گرفت

دامنه CCleaner در لیست سیاه مایکروسافت قرار گرفت.

مایکروسافت همواره یکی از مخالفان سر سخت پاک کردن رجیستری در کامپیوتر بوده است. در همین راستا امروز هم شاهد یک قدم دیگر در این جهت بوده‌ایم. در واقع مایکروسافت علیه وب سایت‌هایی که برنامه‌هایی از این دست (برنامه‌های پاک کننده رجیستری) را منتشر می‌کنند، اقدامات جدی را انجام داده است.

حالا به گزارش وب سایت خبری HTNovo، مایکروسافت به تازگی وب سایت CCleaner.com را هم به لیست سیاه خود در فروم رسمی پشتیبانی‌اش اضافه کرده است. قرار گرفتن این وب سایت در لیست سیاه به این معناست که هر پستی از CCleaner در این فروم قرار بگیرد، به صورت اتوماتیک سانسور خواهد شد.

مسئله مهم اینجاست که تنها 11 دامنه در لیست سیاه مایکروسافت قرار دارد. بنابراین مشخص است که مایکروسافت دلایل مهم و محکم و البته اهداف مشخصی برای محدود کردن وب سایت‌ها در نظر گرفته است. ضمناً این لیست سیاه با 11 عضو، به تازگی معرفی شده است و در حال حاضر تنها ناظران رسمی آن مشخص هستند.

لیست سیاه مایکروسافت

لیست سیاه مایکروسافت

 

البته ناگفته نماند که برنامه CCleaner چندی پیش مشکلات بزرگی برای کاربرانش ایجاد کرد و آن‌ها را در معرض خطر بدافزارها قرار داد. این مشکل به حدی جدی بود که گفته می‌شد این برنامه قادر است روی سیستم‌های محلی نصب شده و کارهای زیادی انجام دهد، تا جایی که گفته می‌شد حدود 2.27 میلیون کامپیوتر گفتار این بدافزار شده‌اند.

البته مسائل و مشکلات دیگری هم درباره برنامه CCleaner وجود دارد، برای مثال این برنامه در نسخه 5.45 دارای قابلیت Active Monitoring است؛ قابلیتی نه چندان استاندارد که می‌تواند اطلاعاتی در مورد سیستم شما را جمع ‌آوری کند.

از طرفی سایت CCleaner سرویس‌هایی ارائه می‌کند که در حال حاضر روی ویندوز 10 وجود دارند و استفاده از خدمات این سایت با تغییرات جدی ویندوز چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

 

اخبار مرتبط:

به 2 دلیل اساسی باید هرچه سریع‌تر برنامه CCleaner را از روی سیستم خود حذف کنید

بدافزار CCleaner خطرناک‌تر از چیزی است که تصور می‌شد

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام همراهی کنید. 

منبع خبر: mspoweruser

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر