ممانعت مایکروسافت از تغییر مرورگر پیشفرض به کروم در ویندوز 10

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 26 مهر 94 ساعت: 20:12:00

مایکروسافت حیله جدیدی برای متقاعد کردن کاربران ویندوز 10 به کار برده تا از اج بجای مرورگرهای دیگر مثل کروم و فایرفاکس استفاده کنند. در ویندوز 10 بیلد 10568، روشی جدید برای کاربرانی که می خواهند برنامه های پیش فرض خود را تغییر دهند، در نظر گفته است. اگر شما مایکروسافت اج را داشته باشید که به عنوان مرورگر پیشفرض تنظیم شده باشد و کروم را نصب کنید و پیشفرض خود را تغییر دهید، پیامی با این عنوان ظاهر خواهد شد: “give Microsoft Edge a shot” به این معنی که مایکروسافت اج را امتحان کنید.
در این روش جدید مایکروسافت ویژگی های مایکروسافت اج را نظیر نوشتن در صفحات وب، یکپارچگی با کرتانا را برجسته می کند و یک گزینه بزرگ و واضح دارد که نوشته: “don’t switch and try”، که اج را باز کرده و اجازه تنظیم کروم و فایرفاکس را به عنوان مرورگر پیشفرض نمی دهد. این تغییری است که احتمالا خشم سازندگان مرورگرهای دیگر را برمی انگیزد. موزیلا، مایکروسافت را بخاطر سخت کردن سوئیچ به ویندوز 10، سرزنش کرده است و حتی ویدئوی راهنمایی آماده کرده تا به کاربران فایرفاکس برای بازگرداندن تنظیمات برنامه پیشفرضشان کمک کند. برای انجام این کار نیاز به انجام گام های اضافی است زیرا مایکروسافت در تلاش برای متمایل کردن کاربران به استفاده از مرورگر اج بر روی ویندوز 10 است.
مایکروسافت نشان داده است که چنین کاری را برای برنامه های عکس و آهنگ هم می کند. اگر شما تلاش کنید که پیشفرض های خود را تغییر دهید، یک باکس مشابه ظاهر خواهد شد تا شما را متقاعد کند که پیشفرض ها را تغییر ندهید. این اتفاق احتمالا در بیلد فاش شده ویندوز 10 که در هفته های بعد عرضه می شود، موجود است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید