از دست رفتن محبوبیت تولیدکنندگان سرور

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 30 مهر 94 ساعت: 10:41:10

تولیدکنندگان سرور به دلیل استفاده از شرکت‌های چینی در خط تولیدشان، محبوبیت خود را از دست می‌دهند.تولیدکنندگان غربی تجهیزات آی‌تی، بار دیگر به دلیل به کارگیری شرکت‌های چینی ارزان‌تر برای تولید کیت‌های مورد نیاز آن‌ها، در حال از دست‌دادن محبوبیت خود در بازار عمومی هستند.
بنا بر گزارشات این موضوع نقض فاحشی با  سازمان بین‌المللی کار در زمینه‌ی قرارداد مربوط به کار اجباری دارد.این گزارش از تحقیق و بررسی‌های انجام‌شده روی شرکت تولیدکننده‌ی قطعات الکترونیکی واقع در گوانگ‌دونگ در چین حاصل شده است. این شرکت برای کمپانی‌های دل، اچ‌پی و لنوو سرور تولید می‌کند؛ این کمپانی‌ها محبوب‌ترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی سرور در بین جامعه‌ی دانشگاهی اروپا محسوب می‌شوند.پس از اعلام نتایج این تحقیق و بررسی، دو شرکت‌ اچ‌پی و دل به استفاده از دانشجویان در خط تولیدشان اعتراف کردند و به دنبال آن به صورت موقت به‌کارگیری از دانشجویان در خط تولید را متوقف ساختند.

205x236xHP ProLiant Gen8 261x300.jpg.pagespeed.ic.8Pstxsl4xB
بنا بر آمار ارائه‌شده از این گزارش، هزاران دانشجو مجبور به انجام کارآموزی بی‌ارتباط با رشته‌شان شدند. دانشجویان می‌بایست روزانه به مدت ده تا دوازده ساعت، شش روز هفته، برای پنج ماه کار کنند. علاوه بر این مجبور به انجام شیفت‌های کاری با ساعات اضافه هم بودند.اگر دانشجویان از انجام کارآموزی سر باز می‌زدند، امکان اخذ مدرک از آن‌ها صلب می‌شد. به همین دلیل این کارآموزی را می‌توان کار‌آموزی اجباری و یا کار اجباری نام نهاد که با قانون کار چین در تناقض است.مشکل کار اجباری دانشجویان در زمینه‌ی تولیدات الکترونیکی، در چین، تایلند و فیلیپین در حال گسترش است. در این میان شرکت‌های دل و اچ‌پی واکنش منفی نسبت به به کارگیری شرکت‌های چینی ارزان را جدی گرفتند و این نکته‌ی مثبتی است. اما برای اینکه کل شرکت‌ها و تولیدکنندگان از به‌کارگیری شرکت‌های چینی ارزان خودداری کنند زمانی زیاد لازم است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید