ورود Chevrolet Camaro کاملا جدید به جاده ها

   
نام نویسنده:
 شنبه 9 آبان 94 ساعت: 06:11:26

 

2016 chevrolet camaro ss 049
حالا به سراغ موتور این سیستم خواهیم رفت :
کامرو ها هم اکنون با سیستم های Mustang با موتور های 4 سیلندر کار می کنند . این نمونه هم 275bhp/295lbft 2.0-litre از Cadillac ATS است . قدم بعدی هم 335bhp/284lb-ft 3.6-litre V6 می باشد که از طریق Cadillac و طیف Chevy عمل خواهد کرد . و در صدر این ها SS را می توان نام برد که با 455bhp/455lb-ft LT1 V8 متناسب و هماهنگ است و در C7 Corvette Stingray مورد استفاده قرار گرفته است .جعبه دنده این سیستم هم همانند آنچه که در بسیاری خودرو های مدرن دیگر وجود دارد با اندکی فشار بر روی پدال تاثیر می پذیرد و دنده را تغییر می دهد اما آنچه که هست این است که این خودرو با خودرو هایی که دارای هشت دنده هستند متفاوت است و دنده های six-speed آن به صورت دستیی و به وسیله Vette قابل تغییر هستند که باز هم با اندک فشاری بر روی پدال قابل دسترسی می باشند .
خب ، حالا باید دید که آیا سازندگان این خودرو مانند سیستم های اصلی آن به داخل خودرو ( کابین ) نیز رسیدگی کرده اند یا نه ؟
در جواب این سوال باید بگوییم که بله آنها همه چیز را در مورد ساخت داخلی خودرو نیز در نظر داشته اند . می خواهیم بگوییم که کابین این خودرو جدید با تغییرات عمده ای که در  Vette ایجاد شده است به یک چیز جالبی بدل شده و از آنچه که قبلا وجود داشت بسیار بهتر و استاندارد تر شده است . در یک کلام اگر یکی از این خودرو ها را از نزدیک ببینید به معجزه درون آن پی خواهید برد . کژی ها و کاستی های مربوط به  تمامی سیستم های اندازه گیری و درجه بندی برطرف و با یک صفحه نمایش مرکزی مدرن جدید جایگزین شده اند . بر روی این صفحه نمایش هم تمامی اطلاعاتی که قبلا از طریق همان نمایشگر های غیر استاندارد نشان داده می شد به نمایش گذاشته می شوند .هم اکنون می توانیم بگوییم که این خودرو بسیار کاربردی است و ارزش خرید را دارد . ستون های مورد استفاده در کابین این ماشین هم از نمونه قبلی خود باریک تر و نازک تر طراحی شده اند و نیز قسمت روی داشبورد و سینه ماشین هم کمی پایین تر کشیده شده است . به این ترتیب دیدی که شخص داخل خودرو از منظره خارج از ماشین دارد بسیار بهتر شده است . اما حقیقت این است که هنوز هم به آن راحتی و خوبی که انتظار می رود نمی توان منظره بیرون را دید و به خارج از ماشین دید کافی داشت .
اما رانندگی با Camaro چگونه است و سرعت این خودرو به چه نحوی می باشد ؟
اولین چیزی که به ذهن آدم می آید این است که این خودرو برای بیرون رفتن و مسافرت های خارج از شهر چیز مناسبی است . شاسی های این خودرو جدید 28 در صد سخت تر شده اند و همین امر باعث شده است که این وسیله سریع تر بشود حتی این تغییر باعث شده است که منترل خودرو راحت تر بشود و چرخاندن فرمان خودرو هم به راحتی صورت بگیرد . اما این هم باز جای بحث دارد زیرا در یک تست خودرو که در کمربندی شهر دیترویت ( در ايالت ميشيگان ـ امريكا ) در جاده هایی مشابه جاده های انگلیس انجام شده است ، مشاهده شده که این سیستم در همه اوقات هم پاسخگو نیست .
رفته رفته معمولا همه سیستم ها در بخش فرمان و جعبه فرمان پیشرفت حاصل می کنند و در این خودرو نیز شما به احتمال قوی خواهید توانست با سرعتی دو یا سه برابر آن محدودیت سرعت رانندگی بکنید . و این مورد هم از نظر مهندسی بسیار قابل توجه است اما باز هم باید بگوییم که برای خودرویی با این قدرت کیفیتی بهتر از اینها اتظار می رود .

2016 chevrolet camaro 037
آیا واقعیت دارد که کنترل این خودرو بیش از حد راحت است ؟
خب ، اول باید گفت که به این شدت هم که می گویند نیست . تنها چیزی که هست این است که به هنگام رانندگی احساس می کنید که سوای جاده هستید و به راحتی کنترل ماشین را در دست دارید . این امر به خصوص در مورد خودرو هایی که با تعدیل تطابقی MR متناسب هستند صادق می باشد . آنچه که به نظر می رسد از یک خودرو قوی و محکم انتظار می رود این است که خودرو قدرت و هیبت و شکوه خود را به رخ بکشد اما با داشتن راحتی و آرامش اینچنینی در خودرو هیچ گاه چنین احساسی از قدرت به انسان دست نمی دهد . راندن Camaro در  یک جهت معین و ثابت به شما نشان خواهد داد که تکان هایی که ماشین دارد چقدر زیاد است و حتی از نمونه قبلی هم بیشتر شده است .
اما صدای این خودرو هم خوب هست یا نه ؟!
این سیستم همانند صدا های Mustang GT350 یا سیستم قدرتمند صدای سوپر شارژ Challenger Hellcat نیست ، اما اگر شما شروع به کار با این سیستم بکنید و غرق در ماشین بشوید خواهید دید که صداهای خروجی از سیستم خیلی خوب و قابل توجه هستند و V8 کاملا توانسته است وظیفه خود را انجام بدهد .
V6 هم کم و بیش به این صورت است ، اما هر دو آنها در مقایسه با وضعیتی که به علت صداهای محکم بیرون آمده از موتور ایجاد می شود ، کارایی خوبی دارند . البته در این بین هم هیچ کامروی 2.0T وجود ندارد که این گفته ها را در عمل اثبات نماید ، اما به هر حال گفته می شود که قبل از اینکه هر حرفی را که شنیده اید باور بکنید بهتر است آن را در عمل و به عینه ببینید !
اما گیربکس ها ( جعبه دنده ها ) چطور ؟
به هر حال هر خودرویی که تعویض دنده آن به صورت اتوماتیک انجام می گیرد و با فشار بر روی پدال کار تعویض دنده انجام می شود دارای نکات ریزی نیز می باشد که باید به آن توجه داشت . هر زمان که شما به عنوان راننده خودروی پدال را مقداری فشار می دهید ، هنوز خود رو دو به شک است که آیا زمان دقیق افزایش دنده الان است یا بایستی مقداری درنگ نموده و سپس اقدام به این کار نماید . این هم در جای خود نکته ای است که واقعا زمان بین خواست رانن ده و تشخیص ماشین ممکن است برخی معایب را نیز داشته باشد . حالا به نظر می رسد که خودرو هایی که دنده آنها به صورت دستی کم و زیاد می شد حداقل در این مورد حرف گوش کن تر بودند و سریعتر از این خودرو های جدید دستورات راننده را عملی می کردند .

2016 chevrolet camaro 019
حالا ببینیم که واقعا نیاز هست که یکی از اینها را بخریم یا نه ؟
اگر شما واقعا قصد دارید تا یکی از این خودرو های جدید و در واقع آخرین نسل Camaro را خریداری نمایید ف می توان گفت که شما به شدت هیجان زده هستید . خب شاید گفت در مقیاس های کوچک خرید این خودرو بسیار هم خوب است . آخرین نسل Camaro سبکتر است ، سرعت آن بیشتر می باشد ، طوری طراحی شده که کم مصرف باشد ، از فن آوری بهتری برخوردار است ، کنترل و هدایت آن راحت تر است و .... ، پس همه چیز به نفع شماست اگر یکی از این خودرو ها را تهیه نمایید .
اغلب ما انتظار داریم که یک خودروی قوی بهتر ازز اینها باشد اما ، این خودرو و طراحی زیبای آن می تواند پایه خوبی برای Chevy باشد تا با ارتقاء Camaro به سطوح بالا تر یک خودرو فوق العاده را طراحی نموده و وارد بازار بکند . در هر حال ZL-1 بایستی جالب باشد و Z/28 جدید هم دلربا تر باشد .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید