کوالکام، شایعه گرمای بیش از حد اسنپدراگون 820 را رد کرد

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 7 آبان 94 ساعت: 18:26:28

در چند روز گذشته، شایعه هایی پخش شد که ادعا می کرد سامسونگ به صورت جدی در حال کار بر روی مشکل گرمای بیش از حد تولید شده از پردازنده اسنپدراگون 820 می باشد که در گوشی گلکسی S7 استفاده شده است. اگرچه این شایعه شبیه به شایعه مربوط به اسنپدراگون 810، در سال گذشته است ولی همچنان می تواند جالب و قابل توجه باشد.
کوالکام از اوایل سال گذشته از کارآیی و عملکرد بالای پردازنده بعدی خود صحبت کرد. موضعی که این تولیدکننده با مشاهده شایعات سامسونگ در سایت ویبو دوباره تکرار کرد: "بعضی از رسانه¬ها، اخیرا شایعاتی در مورد کارآیی Xiaolong 820 مطرح می کنند که اخبار واقعی نیست. پردازنده Xiaolong 820، ماژولی است که با هدف بهبود و افزایش کارآیی ساخته شده و از فرآیند تولید 14 نانومتر نسل دوم استفاه می کند. این پردازنده به تمام مشخصات طراحی که در نظر داشتیم، دست یافته است. مهمتر از آن، تولیدکنندگان Xiaolong 820 به ویژگی هایی چون سرد کردن ترمینال و افزایش کارآیی این پردازنده رسیده اند."
کوالکام با بحث و جنجال بر سر کارآیی پردازنده های موبایل بیگانه نیست. سال گذشته، اسنپدراگون 810 که در گلکسی S6 به کار رفته بود، پیش از عرضه، بخاطر مشکل گرمای بیش از حد، شکست خورد. (کوالکام آن گزارش ها را نیز انکار کرده بود.) کوالکام بعد از آن مجبور شد نسخه اصلاح شده ای از این پردازنده را منتشر کند. این عامل سبب شد تا کوالکام سال فاجعه باری را پشت سر گذارد. عدم اطمینان به پردازنده های جدید اسنپدراگون و افزایش تراشه هایی با قیمت کمتر از سوی رقبا، این شرکت را با مشکلات عدیده¬ای روبرو کرد.
اسنپدراگون 820، مانند پردازنده قبلی، با بحث و مخالفت های بیش از عرضه روبرو شده و این خبر خوبی برای کوالکام نیست. حتی اگر شایعات درست نباشد، باز هم تاثیر خود را بر روی این برند می گذارد و رقبایی چون اینتل و مدیاتک را بالا می برد.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید